wiadomościksięgarniaMiesięcznik GEODETAreklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2020-07-23| Geodezja, Prawo, Software

Komunikat Systherm-Info ws. nowelizacji Pgik

Poznańska firma Systherm-Info – producent systemu Geo-Info, opublikowała komunikat dotyczący art. 12 pkt 7 Prawa geodezyjnego i kartograficznego, który to zapis wchodzi w życie 31 lipca.


Komunikat Systherm-Info ws. nowelizacji Pgik <br />
zdjęcie poglądowe
zdjęcie poglądowe

Zgodnie z nim „Organ Służby Geodezyjnej i Kartograficznej, który otrzymał zgłoszenie prac, przekazuje wykonawcy zgłoszonych prac geodezyjnych, razem z udostępnianymi materiałami zasobu, informację o innych zgłoszonych pracach geodezyjnych wykonywanych na obszarze objętym tym zgłoszeniem”.

Jak informuje firma Systherm-Info, w SIP Geo-Info już od roku 2010 istnieje funkcjonalność, która oferuje wykonawcy prac geodezyjnych w ramach materiałów zasobu otrzymywanych z ODGiK informację o wszystkich innych zgłoszeniach aktualnie realizowanych w obszarze bieżącego zgłoszenia. Poza tym wykonawca prac geodezyjnych, pracując na roboczej bazie danych, ma możliwość:

 1. Zobaczyć zasięg własnego zgłoszenia pracy geodezyjnej oraz zasięgi innych, aktualnie realizowanych zgłoszeń.
 2. W dowolnym momencie zdalnie pozyskać informację o nowych zgłoszeniach prac geodezyjnych na obszarze bieżącego zgłoszenia.
 3. W dowolnym momencie zdalnie pozyskać informacje o zmianach dokonanych w bazie ODGiK na obiektach z obszaru bieżącego zgłoszenia pracy geodezyjnej.
 4. W dowolnym momencie zdalnie zaktualizować swoją bazę roboczą zmianami dokonanymi w ODGiK na obszarze jego zgłoszenia pracy geodezyjnej (import pliku różnicowego).

Źródło: Systherm Info Sp. z o.o


«« powrót


dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_plzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Mobilne skanowanie na Motławie
czy wiesz, że...
© 2005-2020 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

 • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
 • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
 • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
 • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

 • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
 • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
 • Jerzy Przywara
 • Bożena Baranek (szefowa Działu Prenumeraty)
 • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
 • Damian Czekaj
 • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
b.baranek@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS