Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
|2020-07-22| Geodezja, Teledetekcja, Sprzęt

Faro prezentuje Focus Swift do mobilnego skaningu wnętrz

Oferta amerykańskiej firmy Faro rozszerzyła się o Focus Swift – system do szybkiego, efektywnego i dokładnego pomiaru wnętrz budynków.


Faro prezentuje Focus Swift do mobilnego skaningu wnętrz

Rozwiązanie stanowi połączenie skanera laserowego serii Focus zintegrowanego z ręcznym urządzeniem ScanPlan 2D do tworzenia planów budynków. Jak wyjaśnia producent, Swift ma być kompromisem między dokładnością a wydajnością pomiaru. W porównaniu z tradycyjnymi statycznymi skanami system ten pozwala skrócić czas skanowania złożonych wnętrz budynków nawet 10-krotnie.

Wśród innych zalet tego rozwiązania Faro wymienia łatwość obsługi – gromadzone przez Swift dane są automatycznie przetwarzane do postaci precyzyjnej chmury punktów 3D, a cały proces pomiaru można na bieżąco kontrolować z poziomu dowolnego urządzenia mobilnego. Zestaw mieści się w dwóch walizkach i dzięki brakowi kabli można się z nim łatwo poruszać po budynku.

– Na rynku mobilnych systemów pomiarowych dostępne są różnego rodzaju zestawy plecakowe, ręczne urządzenia czy instrumenty montowane na pojazdach. Swift jest natomiast pierwszym tak lekkim i wszechstronnym systemem pozwalającym na maksymalizację wydajności pomiaru – podkreśla Oliver Buerkler, senior product manager w firmie Faro.

– Po przetestowaniu systemu Swift możemy stwierdzić, że stanowi on doskonałe połączenie technologii zaawansowanego i szybkiego obrazowania z innowacyjnym oprogramowaniem w chmurze i intuicyjną obsługą. Według mnie to rozwiązanie ma szansę wprowadzić nowy standard przystępnej cenowo i precyzyjnej technologii skanowania wnętrz budynków – komentuje Mark Mitchell z firmy 4D Concepts.

Aktualne zestawienie skanerów laserowych w ofercie krajowych dystrybutorów (stan na listopad 2019 r.), a także oprogramowania do obróbki chmur punktów publikujemy w bezpłatnym niezbędniku SKANOWANIE LASEROWE

JK


«« powrót

Udostępnij:
udostępnij na Facebook
   

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzy



zobacz też:



wiadomości

Symulacja przerwania wału powodziowego
play thumbnail
czy wiesz, że...
© 2023 - 2025 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji:

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
[email]
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS

RODO
polityka prywatności
mapa strony
kontakt
reklama