wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2020-07-22| Geodezja, Teledetekcja, Sprzęt

Faro prezentuje Focus Swift do mobilnego skaningu wnętrz

Oferta amerykańskiej firmy Faro rozszerzyła się o Focus Swift – system do szybkiego, efektywnego i dokładnego pomiaru wnętrz budynków.


Faro prezentuje Focus Swift do mobilnego skaningu wnętrz

Rozwiązanie stanowi połączenie skanera laserowego serii Focus zintegrowanego z ręcznym urządzeniem ScanPlan 2D do tworzenia planów budynków. Jak wyjaśnia producent, Swift ma być kompromisem między dokładnością a wydajnością pomiaru. W porównaniu z tradycyjnymi statycznymi skanami system ten pozwala skrócić czas skanowania złożonych wnętrz budynków nawet 10-krotnie.

Wśród innych zalet tego rozwiązania Faro wymienia łatwość obsługi – gromadzone przez Swift dane są automatycznie przetwarzane do postaci precyzyjnej chmury punktów 3D, a cały proces pomiaru można na bieżąco kontrolować z poziomu dowolnego urządzenia mobilnego. Zestaw mieści się w dwóch walizkach i dzięki brakowi kabli można się z nim łatwo poruszać po budynku.

– Na rynku mobilnych systemów pomiarowych dostępne są różnego rodzaju zestawy plecakowe, ręczne urządzenia czy instrumenty montowane na pojazdach. Swift jest natomiast pierwszym tak lekkim i wszechstronnym systemem pozwalającym na maksymalizację wydajności pomiaru – podkreśla Oliver Buerkler, senior product manager w firmie Faro.

– Po przetestowaniu systemu Swift możemy stwierdzić, że stanowi on doskonałe połączenie technologii zaawansowanego i szybkiego obrazowania z innowacyjnym oprogramowaniem w chmurze i intuicyjną obsługą. Według mnie to rozwiązanie ma szansę wprowadzić nowy standard przystępnej cenowo i precyzyjnej technologii skanowania wnętrz budynków – komentuje Mark Mitchell z firmy 4D Concepts.

Aktualne zestawienie skanerów laserowych w ofercie krajowych dystrybutorów (stan na listopad 2019 r.), a także oprogramowania do obróbki chmur punktów publikujemy w bezpłatnym niezbędniku SKANOWANIE LASEROWE

JK


«« powrót


dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_plzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Lotnicza chmura punktów w najwyższej rozdzielczości
czy wiesz, że...
© 2005-2020 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

 • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
 • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
 • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
 • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

 • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
 • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
 • Jerzy Przywara
 • Bożena Baranek (szefowa Działu Prenumeraty)
 • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
 • Damian Czekaj
 • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
b.baranek@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS