wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2020-07-22| Przetargi

Produkcja budowlana: w czerwcu spadki, ale w lipcu mają być wzrosty

Według wstępnych danych GUS produkcja budowlano-montażowa (w cenach stałych) w czerwcu br. była niższa o 2,4% w porównaniu z analogicznym miesiącem ubiegłego roku (przed rokiem spadek wyniósł 0,7%). Po wyeliminowaniu czynników o charakterze sezonowym spadek wyniósł 4,5%.


Produkcja budowlana: w czerwcu spadki, ale w lipcu mają być wzrosty
Produkcja budowlana: w czerwcu spadki, ale w lipcu mają być wzrosty <br />
fot. GUS
fot. GUS

Z kolei w porównaniu z tegorocznym majem produkcja wzrosła o 12,5%, choć jeśli uwzględnić czynniki sezonowe, mieliśmy do czynienia ze spadkiem o 2,5%.

W stosunku do czerwca ubiegłego roku największy spadek zaobserwowano w jednostkach zajmujących się budową budynków (o 5,7%). Odnotowano go również wśród jednostek realizujących budowę obiektów inżynierii lądowej i wodnej (o 1,2%). Podmioty wykonujące roboty budowlane specjalistyczne zanotowały z kolei wzrost produkcji o 0,2%.

W okresie styczeń-czerwiec 2020 r. produkcja wykazywała wzrost o 2,3%. Do użytkowania w tym okresie oddano 97,0 tys. mieszkań, tj. o 2,3% więcej niż przed rokiem. Szacuje się jednocześnie, że na koniec czerwca w budowie pozostawało 828,5 tys. mieszkań, tj. o 1,5% więcej niż w analogicznym okresie ub. roku.

„Oczekujemy, że w lipcu odnotujemy nieznaczny wzrost produkcji budowalno-montażowej sięgający 2%, przy czym będzie on obserwowany we wszystkich działach budownictwa. Największym zagrożeniem dla tego scenariusza pozostaje sytuacja w obszarze budowy budynków, który w największym stopniu odczuł skutki ograniczenia aktywności gospodarczej spowodowanej pandemią. Pozytywnie z kolei będą oddziaływały efekty kalendarzowe – komentuje te dane Ministerstwo Rozwoju.

JK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_plzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Bolesławiec w 3D
czy wiesz, że...
© 2005-2020 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

 • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
 • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
 • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
 • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

 • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
 • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
 • Jerzy Przywara
 • Bożena Baranek (szefowa Działu Prenumeraty)
 • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
 • Damian Czekaj
 • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
b.baranek@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS