wiadomościksięgarniaMiesięcznik GEODETAreklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2020-07-22| GIS, Software

Bentley otwiera dostęp do Legion Simulator i OpenBuildings Station Designer

Firma Bentley otwiera pełny dostęp do aplikacji Legion Simulator i OpenBuildings Station Designer oraz rezygnuje z opłat za subskrypcję za te rozwiązania do 30 września, aby pomóc zarządcom budynków i obiektów sprostać wymogom dystansu społecznego.


Bentley otwiera dostęp do Legion Simulator i OpenBuildings Station Designer

W czasach, w których dystansowanie społeczne i zarządzanie tłumem należą do najbardziej dyskutowanych kwestii na całym świecie, aplikacje OpenBuildings Station Designer i Legion Simulator mogą pomóc właścicielom, firmom planistycznym i projektowym oraz zarządcom obiektów w tworzeniu modeli, symulacji ruchu tłumu, analizie ruchu pieszych i optymalizacji wykorzystania przestrzeni w obiektach infrastrukturalnych, takich jak stacje kolei i metra, lotniska, kompleksy handlowe, szpitale i stadiony. Środowisko BIM oprogramowania OpenBuildings Station Designer zapewnia kontekst 3D dla zawartej w aplikacji Legion symulacji ruchu pieszych w celu stworzenia operacyjnego cyfrowego bliźniaka oraz poprawy bezpieczeństwa i wydajności, przy jednoczesnym ograniczaniu ryzyka.

Legion Simulator pomaga użytkownikom rozwiązywać nowe wyzwania związane z planowaniem i eksploatacją poprzez:

 • weryfikację planów dystansowania społecznego przy jednoczesnym zapewnieniu bezpiecznej eksploatacji;
 • zapewnienie maksymalizacji dostępnej przestrzeni, planu działalności oraz kontrolowanego wyjścia/wejścia;
 • modelowanie bezpiecznych i wygodnych strategii odnajdywania drogi i planów ewakuacyjnych;
 • zapewnianie wirtualnych, opartych na współpracy przeglądów dotyczących planowania, projektowania i eksploatacji.

Co więcej, oprogramowanie Legion Simulator i OpenBuildings Station Designer zapewniają dalsze długoterminowe korzyści środowiska współpracy BIM, które pozwalają uniknąć silosów danych, opóźnień w koordynacji i innych ograniczeń wynikających z rozdzielenia procesów planowania i projektowania.

„Żyjemy w niezwykłych czasach, a zmiana pozostanie stałym elementem rzeczywistości w nadchodzących miesiącach i latach. Aplikacje OpenBuildings Station Designer i Legion Simulator firmy Bentley umożliwiają planistom, architektom, inżynierom i zarządcom stosowanie podejścia opartego na cyfrowych bliźniakach w celu szybszego, wydajniejszego i bezpieczniejszego rozwiązywania współczesnych problemów projektowych i operacyjnych na stacjach kolei i metra, lotniskach oraz w innych budynkach i obiektach użyteczności publicznej” – powiedział Ken Adamson, wiceprezes ds. integracji projektów w firmie Bentley.

„Firma Atkins z sukcesami korzysta z aplikacji Legion od ponad 20 lat i cieszymy się, że dalej rozwijamy się jako lider w branży transportowej również w trudnym czasie pandemii COVID-19, stosując symulacje aplikacji Legion do zapewnienia dystansu społecznego dla klientów zarządzających metrem w Hongkongu, Singapurze, Dubaju i Arabii Saudyjskiej” – powiedział Cameron MacDonald, dyrektor techniczny ds. doradztwa operacyjnego w firmie Atkins, będącej członkiem grupy SNC-Lavalin.

Na ilustracji powyżej: W lewym górnym rogu przedstawiono model 3D symulacji utworzony za pomocą OpenBuildings Station Designer. W lewym dolnym rogu przedstawiono rzuty pięter 2D, które są następnie importowane do aplikacji Legion Simulator (po prawej) w celu przetestowania dwóch scenariuszy. Pokazane przykłady to obłożenie 75% (na górze) i 25% (na dole) zapewniające spełnienie wymagań dystansu społecznego.

Źródło: Bentley Systems Polska


«« powrót


dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_plzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Model 3D Piaseczna na bazie danych z UAV
czy wiesz, że...
© 2005-2021 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

 • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
 • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
 • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
 • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

 • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
 • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
 • Jerzy Przywara
 • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
 • Damian Czekaj
 • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS