wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2020-07-20| Teledetekcja

Zakwit sinic okiem konstelacji Planet Scope

W ostatnich dniach, podobnie jak w latach ubiegłych, obserwujemy zakwity sinic m.in. w Zalewie Wiślanym i Zatoce Gdańskiej. Zjawisko jest dobrze widoczne na zobrazowaniach pozyskiwanych przez konstelację satelitów PlanetScope.


Zakwit sinic okiem konstelacji Planet Scope <br />
Sopot, 19 lipca
Sopot, 19 lipca
Zakwit sinic okiem konstelacji Planet Scope <br />
Zalew Wiślany, 18 lipca
Zalew Wiślany, 18 lipca
Zakwit sinic okiem konstelacji Planet Scope <br />
Zalew Wiślany, 19 lipca
Zalew Wiślany, 19 lipca
Zakwit sinic okiem konstelacji Planet Scope <br />
Zalew Wiślany, 19 lipca, kompozycja CIR
Zalew Wiślany, 19 lipca, kompozycja CIR

Sytuacja taka ma miejsce co roku, a przyczynia się do tego wysoka temperatura, słaby wiatr oraz wysoka dostępność składników organicznych (głównie azotanów i fosforanów).

Na zobrazowaniach obok możemy obserwować zakwit sinic zarejestrowany przez satelity PlanetScope w dniach 18 i 19 lipca w południowej części Zalewu Wiślanego oraz zobrazowanie PlanetScope z 19 lipca prezentujące zakwit sinic w okolicach Trójmiasta.

Źródło: ProGea 4D


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
Nawozy Nawozy sztuczne były bardzo promowane już w latach 50-tyh ubiegłego wieku jako panaceum na panujący niedostatek żywności (wywożonej do byłego ZSRR). Duży nadmiar tych nawozów spływał systemem naturalnym do jezior i rzek powodując nadmierne rozrastanie się glonów, sinic oraz innych podwodnych roślin. Taki też efekt powodują wszelkiego rodzaju #$%!!a czy inaczej pisząc "fekalia" z kanalizacji sanitarnych. Obwinianie za to jakąś konkretną osobę jest bezpodstawne i durne. Winien jest cały beznadziejny system.
 2 
odpowiedz zgłoś
kto się orientuje? Czy warszawski nawóz od Trzaska ma wpływ na czystość wody w Zatoce G.? Bo zwykłem jeździć, ale mam obecnie obawy...
 7 
 3 
odpowiedz zgłoś
odp: kto się orientuje? Oczywiście, że ma. Ale Lemingi tego nie kumają!
 6 
 2 
odpowiedz zgłoś
odp: kto się orientuje? przecież już macie swojego ziemniaka, o co Wam jeszcze chodzi?
 1 
 3 
odpowiedz zgłoś
odp: kto się orientuje? niestety nie dostaniesz 3zł za komentarz od Szachermachera, po wyborach już nie płaci, poza tym niby Ewa, a "zwykłem jeździć"? uuu... będzie wezwanie do centrali za promowanie dżendera
 5 
odpowiedz zgłoś
odp: kto się orientuje? Płynie płynie Wisła po polskiej krainie. Co tam ze śmierdzi ważne ze Rafalek pięknie po francusku gada
 5 
 1 
odpowiedz zgłoś
odp: odp: kto się orientuje? awaria w Warszawie to nic w porównaniu z ilością szamba jakie cały czas produkują i wylewają w komentarzach tępe trolle, które nie mają nic merytorycznego do powiedzenia w temacie komentowanego newsa, sio do węgielnicy!
 2 
 5 
zgłoś
2 komentarzezobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Geospatial Revolution, odc. 4
czy wiesz, że...
© 2005-2020 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

 • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
 • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
 • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
 • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

 • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
 • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
 • Jerzy Przywara
 • Bożena Baranek (szefowa Działu Prenumeraty)
 • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
 • Damian Czekaj
 • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
b.baranek@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS