wiadomościksięgarniaMiesięcznik GEODETAreklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2020-07-17| GIS, Teledetekcja

Dane z satelitów Planet będą łatwiej dostępne w ArcGIS

Amerykańskie firmy Planet i Esri ogłosiły zacieśnienie współpracy, co dla użytkowników pakietu ArcGIS ma oznaczać lepszy dostęp do zobrazowań satelitarnych tej pierwszej spółki.


Dane z satelitów Planet będą łatwiej dostępne w ArcGIS <br />
Szczecin i Jezioro Dąbie na Planet Basemaps (fot. ProGea 4D)
Szczecin i Jezioro Dąbie na Planet Basemaps (fot. ProGea 4D)

Planet jest właścicielem konstelacji Planet Scope składającej się z ponad 130 niewielkich satelitów obserwacyjnych Dove. Jej kluczową zaletą jest bardzo krótki czas rewizyty – każdego dnia aparaty te obrazują wszystkie obszary lądowe świata z pikselem 3,7 metra.

Dzięki pierwszemu etapowi współpracy między Planet a Esri, którą rozpoczęto w ubiegłym roku, dla użytkowników oprogramowania ArcGIS Pro przygotowano specjalną nakładkę, która zapewnia dostęp do warstw podkładowych składających się ze zdjęć satelitarnych Planet (Planet Basemaps). Drugi etap współpracy ma pozwolić zamawiać najnowsze i archiwalne zobrazowania Planet bezpośrednio z poziomu produktów Esri. Obie spółki mają ponadto przygotować specjalną wspólną ofertę swoich rozwiązań dla klientów z administracji publicznej oraz branży energetycznej.

– Jesteśmy podekscytowani umocnieniem naszej współpracy z Esri i możliwością zapewnienia użytkownikom dostępu do naszych obrazów satelitarnych i analiz – powiedział John Atkinson, wiceprezes ds. partnerstwa w Planet. – Współpracujemy bezpośrednio z Esri, aby dostosować nasze pakiety do potrzeb klientów – dodaje.

– Wysoka częstotliwość pozyskiwania danych Planet umożliwia użytkownikom Esri aktualizowanie przepływów pracy GIS. Zapewnia im to lepsze możliwości monitoringu i kartowania kluczowych zasobów dla wszystkich użytkowników – powiedział Richard Cooke, dyrektor działu Global Remote Sensing and Imagery w Esri.

JK


«« powrót


dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_plzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Skaning lotniczy Nysy
czy wiesz, że...
© 2005-2020 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

 • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
 • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
 • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
 • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

 • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
 • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
 • Jerzy Przywara
 • Bożena Baranek (szefowa Działu Prenumeraty)
 • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
 • Damian Czekaj
 • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
b.baranek@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS