wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2020-07-14| GIS, Przetargi

Wojsko zamawia pojazdy do wykonywania analiz przestrzennych

Inspektorat Uzbrojenia Ministerstwa Obrony Narodowej chce kupić 4 „mobilne komponenty geograficzne” (MKG-T), czyli specjalistyczne pojazdy wojskowe, które pozwolą wykonywać analizy danych przestrzennych w terenie.


Wojsko zamawia pojazdy do wykonywania analiz przestrzennych <br />
fot. Wikipedia/PW2
fot. Wikipedia/PW2

Jak czytamy w dokumentacji przetargu, zestawy mają bazować na podwoziu pojazdu Jelcz 662 (fot.) z ramą podkontenerową i czteroosobową kabiną opancerzoną. Sprzęt ten będzie wykorzystywany do realizacji zadań wsparcia geograficznego w zakresie rozpoznania geoprzestrzennego (GEOINT) na szczeblu Związku Taktycznego. Pojazdy posłużą do wykonywania analiz geoprzestrzennych, w tym wykonywania specjalistycznych dokumentów graficznych bazujących na mapach cyfrowych w różnych skalach, opracowania informacji geograficznej dla rejonu zainteresowania, wizualizacji informacji geograficznej z wykorzystaniem danych rastrowych, wektorowych i zestawień bazodanowych, wizualizacji informacji przestrzennej na podstawie numerycznego modelu terenu oraz numerycznego model pokrycia terenu czy zobrazowań informacji geoprzestrzennej na bazie zdjęć lotniczych i satelitarnych.

Sprzęt ma posiadać możliwość ochrony przed bronią chemiczną i biologiczną oraz odznaczać się niezawodnością, uniwersalnością, a także odpornością systemu informatycznego oraz systemu zasilania na zakłócenia.

Okres realizacji zamówienia wynosi 2 lata od podpisania umowy. Wartość przetargu to przynajmniej 19 mln zł (szacunek na podstawie wadium). Wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu można składać do 30 lipca. Dostęp do szczegółowej specyfikacji zamówienia uzyskają firmy, które przejdą do kolejnego etapu postępowania.

JK


«« powrót


dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
! "Prawdziwe pieniądze zarabia się tylko na drogich, słomianych inwestycjach.? Ryszard Ochódzki
 1 
 1 
odpowiedz zgłoś
odp: ! Miło mi że poznaliśmy twojego idola. Podobno po ludziach którzy człowiekowi imponują poznaje się z kim mamy do czynienia.
 1 
odpowiedz zgłoś
Posłuchajcie Jacka Bartosiaka, najbliższa wojna właśnie taka będzie, kto potrafi rozpoznawać, wyszukiwać, namierzać, analizować i decydować w jak najkrótszym czasie (automatycznie) ten wygra. I nie pomoże obrona terytorialna która będzie w lesie biegać z bronią, bo przeciwnik namierzy ich z wielu kilometrów...
 1 
 3 
odpowiedz zgłoś
odp: Posłuchajcie Znamy wypowiedzi Pana Bartosiaka i wiemy kto wygrywa na nowoczesnym polu walki. Wiemy również że nie jesteśmy bez szans w wojnie z Rosją, poniważ Rosja się rozpada. Jeśli zawierzyć w te słowa Pana Jacka to chyba powinnniśmy pierwsi zaatakować?
 2 
 1 
odpowiedz zgłoś
odp: Posłuchajcie Posłuchajcie ... tylko nie za długo bo generalnie dr Bartosiak cały czas ględzi o tym samym :) takie jest moje osobiste zdanie po wysłuchaniu kilku godzin audycji z dr.
 1 
odpowiedz zgłoś
Brawo ! Stanley Wszechwiedzący - powiedział co wiedział.
 1 
 2 
odpowiedz zgłoś
odp: Brawo ! takie mam zdanie i takie wypowiedziałem. Ale dziękuję za uznanie mnie za wszechwiedzącego, tego o sobie nie wiedziałem do chwili obecnej. Jak mi inni tak będą kadzić to ogłoszę się bogiem, na ich pohybel, a co, będzie mnie na to stać jako boga. Ale urosłem :-).
 1 
odpowiedz zgłoś
odp: odp: Brawo ! Nie ciesz się, to powiedzenie znane jest też w wojsku a w całości brzmi - powiedział co wiedział na na środku miał przedział. Domyśl się co to znaczy o wszechwiedzący.
 1 
zgłoś
Wojsko zamawia pojazdy do wykonywania analiz przestrzennych Orwellem mi tu zajechało. Przerost formy na d treścią. W czasie wojny będą analizowali. analizowali. analizowali...... i pokona ich grupa zbrojnych z AK-47 nie mających pojęcia o tych analizach. O ile się nie mylę jest to powielanie już istniejących danych ( zdjęć fotogrametrycznych , skaningów laserowych itp.) ale pod inną nazwą. Wywalanie ogromnej kasy na utrzymanie nikomu do niczego nie potrzebnych zadań. W sumie chyba to już kraju normalka czyli robienie wody z mózgu szarej masie.
 2 
 3 
odpowiedz zgłoś
odp: Wojsko zamawia pojazdy do wykonywania analiz przestrzennych Wyrażam gotowość do wykonania analizy danych przestrzennych zebranych przez Jelcza za 19 mln o ile dostanę emeryturę po 15 latach tej stresującej i wyczerpującej pracy.
 2 
 2 
odpowiedz zgłoś
odp: odp: Wojsko zamawia pojazdy do wykonywania analiz przestrzennych Musisz zatem udać się do WKU i przejść badania i testy. W tym wieku ?
 1 
zgłoś
W przypadku każdorazowego użycia starszy szeregowy leci ze zgłoszeniem do ośrodka. a później operacik do weryfikacji.
 5 
odpowiedz zgłoś
5 komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Skanowanie wnętrza platformy wiertniczej
czy wiesz, że...
© 2005-2020 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

 • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
 • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
 • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
 • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

 • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
 • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
 • Jerzy Przywara
 • Bożena Baranek (szefowa Działu Prenumeraty)
 • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
 • Damian Czekaj
 • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
b.baranek@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS