wiadomościksięgarniaMiesięcznik GEODETAreklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2020-07-09| GNSS, Geodezja

Powstał Zespół ds. Polityki Kosmicznej przy MR

Zarządzeniem nr 9 z 29 czerwca br. minister rozwoju Jadwiga Emilewicz powołała Zespół do spraw Polityki Kosmicznej. Jego celem jest zapewnienie ministrowi właściwemu ds. gospodarki wsparcia przy realizacji zadań w zakresie polityki kosmicznej w Polsce.


Powstał Zespół ds. Polityki Kosmicznej przy MR <br />
fot. Pixabay
fot. Pixabay

Do zadań Zespołu należy w szczególności:
• opiniowanie i rekomendowanie ministrowi właściwemu do spraw gospodarki projektów do finansowania z polskiej składki w poszczególnych programach Europejskiej Agencji Kosmicznej dla polskich podmiotów;
• współpraca z Zespołem Zadaniowym Task Force Europejskiej Agencji Kosmicznej w zakresie wypracowania działań określonych w art. 6 umowy pomiędzy Rządem Rzeczypospolitej Polskiej a Europejską Agencją Kosmiczną w sprawie przystąpienia Polski do Konwencji o utworzeniu Europejskiej Agencji Kosmicznej i związane z tym warunki;
• proponowanie rozwiązań mających na celu wspieranie polskiego sektora kosmicznego w pozyskiwaniu projektów przemysłowo-naukowych w celu zapewnienia optymalnego wykorzystania polskiej składki wnoszonej do Europejskiej Agencji Kosmicznej;
• analiza i ocena realizacji założeń polskiej polityki kosmicznej i krajowego programu dotyczącego sektora kosmicznego;
• rekomendowanie ministrowi właściwemu do spraw gospodarki kwot wkładu finansowego do programów opcjonalnych Europejskiej Agencji Kosmicznej;
• rekomendowanie ministrowi właściwemu do spraw gospodarki odpowiednich zapisów na kolejny rok budżetowy w odniesieniu do wysokości składki opcjonalnej wnoszonej do Europejskiej Agencji Kosmicznej.

W skład Zespołu wchodzą m.in. przedstawiciele wskazani przez ministrów właściwych ds. gospodarki, budżetu, finansów publicznych, informatyzacji, szkolnictwa wyższego i nauki, spraw wewnętrznych, spraw zagranicznych, a także Ministra Obrony Narodowej, prezesa Polskiej Agencji Kosmicznej oraz Agencję Rozwoju Przemysłu.

Źródło: MR


«« powrót


dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
czy lepiej żeby nas nie było, niech Europa sobie kosmosy robi? A potem płacz, że wstajemy z kolan, a nikt nie chce ręki podać?
 1 
odpowiedz zgłoś
odp: czy lepiej Widzę już niedługo warstwę kosmosu w geoportalu oraz zaznaczone kosmodromy z których będą startować nasze rakiety Orzeł1 w celu podbicia Marsa. Przekaz live na żywo w TVP pokaże jak na Marsie powstają autostrady dla naszych polskich elektrycznych pojazdów, Chińczycy i Amerykanie przyjdą do nas na kolanach żeby kupić podbite przez nas działki na Księżycu. Pierwszym krokiem do tego szczytnego celu jest powołanie Zespołu z przedstawicielami ministerstw którzy jak wiadomo kosmos mają w palcu. Przez grzeczność nie powiem w którym.
 5 
odpowiedz zgłoś
odp: odp: czy lepiej Jedno pytanie w jakim odwzorowaniu będzie pokazany Księżyc ?
 1 
zgłoś
odp: odp: czy lepiej nie ma tam już żadnej potrzebnej społeczeństwu pracy w tej geodezji wojewódzkiej? Czy ciekawy, ufo, pozdrawiam itd itd mógłby w końcu przestać zaśmiecać forum swoim jestestwem? Ciężko się to dziś czyta wszystko.
 4 
 3 
zgłoś
odp: odp: czy lepiej A z czego to wnosisz drogi Zdzisławie Zbigniewie czy inny Waldemarze ?
zgłoś
od do ufo itd z pewnością zacne to grono interlokutorów, ale jestem spoza waszego kręgu wzajemnej adoracji. Mierzi mnie natomiast, że forum jest zaśmiecane wojenką jakiegoś małolata z gugikiem i jak widzę też firmą na g. Idźcie się przepychać gdzie indziej. Panom Zdzisławom Zbigniewom i Waldemarom też to polecam.
 4 
 3 
zgłoś
odp: odp: czy lepiej Dziękuję za radę od tak zacnego starszego Pana. Rzadko tu bywam ale pobyty te dostarczają mi coraz większej radości. Tyle podejrzeń kim jestem i takie komplementy co do wieku. Naprawdę, będę wpadał tu częściej.
zgłoś
odp: odp: czy lepiej Najstarszy Indianinie a możesz mi to powiedzieć w twarz, czy twoja odwaga starcza tylko na jakieś żałosne wpisy ? Czasem zajrzę na forum, jak się okazuje słusznie i od razu się dowiaduję, że odpowiadam za wszystkie krytyczne głosy wobec GGK bo sobie to umaiłeś.
 1 
 4 
zgłoś
odp: odp: czy lepiej Za długo czytam geoforum, żeby uwierzyć w to napisałeś. Wszędzie cię pełno, co łatwo rozpoznać po roszczeniowym stylu pisania. Wystarczy zrobić wrzutkę z gugik lub geo-system i pojawiasz się spod ziemi. Naprawdę zalecam wam wszystkim weźcie zabawki i idźcie do innej piaskownicy. Dla dobra tego forum.
 1 
zgłoś
odp: odp: czy lepiej To może zamiast ciągle czytać geoforum zrobiłbyś coś dla społeczeństwa ? Taka to prawda w tym co piszesz jak i to, że jestem małolatem. Skoro wszędzie mnie widzisz i mimo tego że podpis jest inny to na pewno ja. to może to już jakieś początki manii prześladowczej ? Swoją drogą skoro śledzisz wszystko o GUGiK i Geo-Systemie to ciekawe kim jesteś. Pytania które miałem do zadania GUGiKowi zadaję w inny sposób, GGK wie jaki. Może nawet kiedyś nie będzie się wstydził publicznie pokazać odpowiedzi.
 1 
 2 
zgłoś
Proponuję żeby przedstawicielem MR został pan Malinowski z Geo-Systemu.
 9 
odpowiedz zgłoś
Będziemy mieli sektor kosmiczny, nie będziemy mieli katastru nieruchomości. Słuszną linię reprezentuje ta i każda poprzednia władza.
 6 
odpowiedz zgłoś
3 komentarzezobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
GEODETA testuje: ContextCapture
czy wiesz, że...
© 2005-2020 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

 • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
 • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
 • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
 • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

 • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
 • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
 • Jerzy Przywara
 • Bożena Baranek (szefowa Działu Prenumeraty)
 • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
 • Damian Czekaj
 • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
b.baranek@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS