wiadomościksięgarniaMiesięcznik GEODETAreklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2020-07-07| GIS, Teledetekcja, Przetargi

Rusza teledetekcyjna inwentaryzacja Gorczańskiego Parku Narodowego

Gorczański Park Narodowy podpisał umowy o wartości ponad 1,3 mln zł na pozyskanie, opracowanie i analizę danych teledetekcyjnych, a także budowę repozytorium do zarządzania tymi danymi.


Rusza teledetekcyjna inwentaryzacja Gorczańskiego Parku Narodowego

Zamówienie podzielono na dwie części. Pierwsza obejmuje pozyskanie, opracowanie i analizę danych teledetekcyjnych, w tym:

 • opracowanie dokumentu opisującego: parametry i warunki pozyskania danych teledetekcyjnych niezbędnych do wykonania analiz, założenia przeprowadzenia terenowych kampanii pomiarowych, metody wykonania poszczególnych analiz oraz parametry produktów wynikowych wraz ze szczegółowym harmonogramem prac;
 • pozyskanie danych źródłowych (aktualnych lotniczych danych teledetekcyjnych, danych satelitarnych, danych referencyjnych z terenowych kampanii pomiarowych, danych archiwalnych);
 • wykonanie analiz z uwzględnieniem pozyskanych danych.

Przedmiotem drugiej części jest budowa repozytorium do zarządzania danymi teledetekcyjnymi i przeprowadzenie szkoleń, a w szczególności:

 • przygotowanie szczegółowej koncepcji repozytorium danych teledetekcyjnych i jego integracji z istniejącym systemem;
 • budowa repozytorium, jego integracja z systemem GIS-GPN oraz włączenie danych zgromadzonych i utworzonych w ramach pierwszej części zamówienia;
 • przeprowadzenie szkoleń dla pracowników GPN w zakresie obsługi Systemu GIS-GPN.

Obie części zrealizuje krakowska firma SmallGIS, która zaproponowała najtańsze oferty. Część 1 wykona za 857 tys. zł (65% budżetu GPN), a drugą – za 502 tys. zł (to ponad trzykrotnie więcej od budżetu zamawiającego).

Zamówienie realizowane jest w ramach projektu „Wykorzystanie nowoczesnych technologii teledetekcyjnych w zarządzaniu zasobami przyrodniczymi Gorczańskiego Parku Narodowego oraz analiza aktualnego stanu i dynamiki chronionych ekosystemów” współfinansowanego ze środków Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko. Przypomnijmy, że podobne przedsięwzięcia realizuje także 8 innych parków narodowych.

JK


«« powrót


dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_plzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
BARI '76
czy wiesz, że...
© 2005-2021 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

 • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
 • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
 • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
 • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

 • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
 • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
 • Jerzy Przywara
 • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
 • Damian Czekaj
 • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS