wiadomościksięgarniaMiesięcznik GEODETAreklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2020-07-06| Geodezja, Przetargi, Software, Kataster

Rusza budowa systemu do prowadzenia PZGiK w powiecie bielskim

Starostwo w Bielsku-Białej rozstrzygnęło przetarg na dostawę rozbudowanego systemu teleinformatycznego do zarządzania bazami powiatowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego. Wartość podpisanej umowy wynosi blisko 1,0 mln zł brutto.


Rusza budowa systemu do prowadzenia PZGiK w powiecie bielskim <br />
fot. Geoportal powiatu bielskiego
fot. Geoportal powiatu bielskiego
Zamówienie zrealizuje spółka Geomatyka-Kraków za 994 tys. zł (budżet zamawiającego to 1,027 mln zł). Łącznie w przetargu wpłynęły 3 oferty. Pozostałe złożyli: Systherm Info z Poznania (1,894 mln zł) i Comarch z Warszawy (579 tys. zł). Przy czym najtańsza oferta została odrzucona, niestety, w opublikowanej przez zamawiającego po blisko pół roku od otwarcia ofert informacji o rozstrzygnięciu, brak uzasadnienia.

Przypomnijmy, że przedmiotem przetargu jest:
1. Dostarczenie i wdrożenie systemu PZGiK wraz dostawą wydajnego silnika bazy danych oraz wykonanie bezstratnej migracji i integracji cyfrowych zbiorów i baz danych: EGiB, GESUT, BDOT500, BDSOG, RCWiN, zgłoszeń prac geodezyjnych oraz archiwum zasobu wraz z metadanymi i geolokalizacją.
2. Dostarczenie funkcjonalności pozwalającej na zdalną obsługę geodetów przez internet wraz z możliwością opłaty zamówienia przez serwis płatności elektronicznych.
3. Integracja rozwiązania z systemami do elektronicznego zarządzania dokumentacją oraz ePUAP/SEKAP.
4. Wdrożenie e-usług, przeprowadzenie szkoleń pracowników starostwa w zakresie obsługi dostarczonych rozwiązań oraz świadczenie usługi gwarancyjnej.

Prace mają zostać wykonane do połowy grudnia 2020 roku.

Zamówienie jest częścią projektu „Podniesienie jakości, dostępności oraz zwiększenie wykorzystania administracyjnych zasobów mapowych subregionu południowego województwa śląskiego” o wartości 40 mln zł. Jego liderem jest powiat bielski, a partnerami: województwo śląskie, powiaty cieszyński i żywiecki oraz miasta: Bielsko-Biała, Cieszyn i Czechowice-Dziedzice.

AW


«« powrót


dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
system TEMAT DOTYCZY "przetarg na dostawę rozbudowanego systemu teleinformatycznego do zarządzania bazami powiatowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego. Wartość podpisanej umowy wynosi blisko 1,0 mln zł brutto". Z tytułu wynika ,że koszt systemu jest słownie jeden milion- nic dodać nic ująć. A jak nie jeden milion to ILE -proszę podać cenę systemu. Być może 1 pln ?.
odpowiedz zgłoś
odp: system Zamknij oczy i pomyśl że dane idą równiótko do nowego systemu, same i za darmo. A teraz otwórz, widzisz je tam czy ktoś jednak będzie musiał to przenieść dlatego masz że należy wykonać migracje i integracje. Wydajny silnik bazy danych zamówiony przez starostwo w postaci Oracle też dostaniesz za darmo ? To może postaw sobie za złotówkę taki system zaoferuj go za 10 tysięcy i zawojuj rynek.
odpowiedz zgłoś
system Z 10 lat temu ,jak dziś pamiętam jak dwie Panie na konferencjach opowiadały o superlatywach wybranego systemu. Jak to jest że część odgików wydaje na oprogramowanie parę tysięcy a niektóre kilka milionów i nikt za to nie odpowiada. Przecież to jest czyste marnotrawstwo, kto daje na pieniądze.Nikt za nic w tej geodezji powiatowej nie odpowiada
 1 
odpowiedz zgłoś
odp: system Możesz wskazać te oprogramowanie za kilka tysięcy ? Ciekawe to jest.
 1 
odpowiedz zgłoś
odp: odp: system program Ewmapa firmy Geobid(a)
 1 
zgłoś
odp: system Sam Ewmapa czy może też np. Ośrodek i portal mapowy ? A ile licencji potrzebujesz na powiat na Ewmapę - jedną ? Jak bardzo wydajny jest Firebird ? Miliony idą na wdrożenia, serwery, komunikacje z istniejącymi w powiecie systemami i migracje danych między systemami w tym moduły np. planowania, mienia i innymi, a nie licencje.
odpowiedz zgłoś
odp: odp: system zapraszam na stronę geobid, tam jest cennik, dasz rade to zsumować.
zgłoś
odp: odp: system https://aleksandrow.pl/umowa-z-geobid-em/ coś jeszcze ?
zgłoś
odp: odp: system sugestia czytania ze zrozumieniem w twoi przypadku nic nie da, ale dla pozostałych czytelników, którzy nie zajrzeli proponuję doczytać np. tytuł zadania "na utworzenie baz danych (BDOT500, GESUT) oraz digitalizacji materiałów Państwowego Zasobu Geodezyjnego i Kartograficznego wraz z harmonizacją zbiorów danych." być możę zakup licencji na oprogramowanie to nie cała kwota.
zgłoś
odp: odp: system i jeszcze "Oprócz modernizacji powiatowych zasobów geodezyjnych celem projektu jest również pozyskanie do wspólnych celów tzw. ortofotomapy, czyli fotograficznej, szczegółowej mapy dla całego województwa kujawsko-pomorskiego, wykonanej z samolotu."
zgłoś
odp: odp: system Napisałem chyba wcześniej na co idą te miliony. Wyżej, przeczytaj. Nie można mówić o innych ladacznice samemu nie będąc dziewicą. ;)
zgłoś
odp: odp: system Aj waj nie manipuluj, ortofotomapa to część programu a nie tego zamówienia. Dla odmiany poczytaj ty trochę ze zrozumieniem co było zadaniem Geobidu.
zgłoś
Z deszczu pod rynnę - czas na nacjonalizację PZGiK Geodeci muszą kupić TurboMapę, bo bez KCD nie podchodź do ODGiK. To kpina z polskiego państwa. Kiedy wreszcie będzie jeden system dla całej Polski. Prosty rachunek: ok. 400 jednostek prowadzi PZGiK. 400 x 100 000 zł = 40 000 000. Nie liczę rocznej asysty (ok. 30 000 zł dla Geomatyki). Każdy starosta przy każdej zmianie przepisów (taką mamy teraz) i konieczności zmian w programach komputerowych płaci i ... się śmieje, bo to nie jego, tylko nasze pieniądze. PiS zróbcie wreszcie coś z tym! Wykonawcy muszą kupować te systemy (np. TurboMap) i dodatkowo płacić za pomoc przy ładowaniu danych np. modernizacjach EGiB.
 4 
 6 
odpowiedz zgłoś
odp: Z deszczu pod rynnę - czas na nacjonalizację PZGiK Przykro mi GGK jest zajęty ustala kolory dla WMS z kolegami producentami. W pierwszej wolnej chwili się na pewno rzuci żeby uzgodnić wymianę danych w GML między systemami. Tak około roku 2030.
 5 
odpowiedz zgłoś
odp: odp: Z deszczu pod rynnę - czas na nacjonalizację PZGiK cm to w takim razie jeden z tych kolegów, skoro wie co GGK ustala na spotkaniu zespołu.
 1 
zgłoś
odp: odp: Z deszczu pod rynnę - czas na nacjonalizację PZGiK Możesz przeczytać o tym na stronie głównej GUGiKu - zespół zaktualizował specyfikacje usług powiatowych WMS o użytki i kontury klasyfikacyjne i zrobił to 2 lipca 2020 roku a wtedy właśnie według Geobidu było spotkanie producentów z GGK. Tylko mało kto zauważył że zespół ustalił że zuboży ten dokument o swoje nazwiska. Nie ma ich już tam, a byli w poprzedniej wersji. Wstydliwi się zrobili w tym zespole czy jak ? ;)
 1 
zgłoś
neeemożebyć dwa projekty po kilka milionów, sztandarowe wdrożenie Geopolis, a tu takie niespodzianki? Brawo powiat, że zerwał z monopolem wdrożenia.
 1 
 1 
odpowiedz zgłoś
4 komentarzezobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
GEODETA testuje: ContextCapture
czy wiesz, że...
© 2005-2021 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS