wiadomościksięgarniaMiesięcznik GEODETAreklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2020-07-03| Przetargi

Wrocław harmonizuje dane katastralne

Zarząd Geodezji, Kartografii i Katastru Miejskiego we Wrocławiu rozstrzygnął przetarg na zaprojektowanie, implementację oraz wdrożenie narzędzi do harmonizacji danych PZGiK do modelu INSPIRE dla tematu działki katastralne.


Wrocław harmonizuje dane katastralne <br />
geoportal.gov.pl
geoportal.gov.pl
Zamówienie zrealizuje Wrocławski Instytut Zastosowań Informacji Przestrzennej i Sztucznej Inteligencji za 283 tys. zł brutto.

I choć w przetargu wpłynęły 2 oferty, była to jedyna oferta mieszcząca się w budżecie zamawiającego, który na ten cel zarezerwował 473,5 tys. zł. Drugą propozycję złożył Instytut Infrastruktury Informacji Przestrzennej Bartłomiej Bielawski z Warszawy. Firma ta zaproponowała realizację zamówienia za 805 tys. zł.

Zamawiający poinformował także enigmatycznie, że „firma Gispartner z Wrocławia przesłała plik, z którego treścią zamawiający podczas czynności otwarcia ofert nie był w stanie się zapoznać”.

Zamówienie obejmuje:
• usługi zaprojektowania, wdrożenia i udokumentowania oprogramowania do harmonizacji danych PZGiK do modelu INSPIRE;
• dostawę niezbędnego do realizacji zamówienia oprogramowania:
- bazodanowego (system relacyjnej lub obiektowej bazy danych), gdzie przedmiotem dostawy może być oprogramowanie komercyjne lub „Open source”,
- narzędziowego: serwer ETL, serwer mapowy, szyna usług do zarządzania, monitorowania i uruchomienia usług INSPIRE i inne;
- aplikacyjnego – dedykowanego oprogramowania opracowanego przez wykonawcę do aktualizacji i publikacji danych w modelu INSPIRE.

Zamówienie realizowane jest w ramach projektu pn. „Podniesienie dostępności e-usług danych przestrzennych państwowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego we Wrocławiu” dofinansowanego w ramach RPO Województwa Dolnośląskiego 2014-2020 ze środków Unii Europejskiej (EFRR).

AW


«« powrót


dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
Następny krok Brawo. Pierwszy krok w dobrym kierunku. A kiedy spodziewać się można zharmonizowania danych ewidencji gruntów i budynków (określanego z przesadą jako kataster) z modelem danych katastralnych zgodnym z normą ISO LADM 19152?
odpowiedz zgłoś
odp: Następny krok A czyje to są zadania ? Wrocławia ?
odpowiedz zgłoś
odp: odp: Następny krok Jeżeli obecny GGK nie widzi potrzeby, może były wiceGGK, we współpracy z samorządem miasta Wrocław i uczelniami tamtejszymi, pokaże jak wdrażać europejskie standardy cywilizacyjne w zarządzaniu przestrzenią. Trzymam kciuki.
zgłoś
odp: odp: Następny krok do maruda - czy za każdym razem Dolny Śląsk musi uzasadniać sens swojego istnienia? Musi mieć najdroższe portale wojewódzkie? Jedyne w Polsce Wrosipy? Zadanie harmonizacji jest albo dla uczelni w ramach badań, albo dla GUGIK, albo Rady IIP czy ki czort wie kogo jeszcze. Nie sądzę, żeby Miasto Wrocław znalazło paragraf,z którego może legalnie to sfinansować. Lobbujcie, zgłoście GGK inicjatywę. A tak, wydacie pieniążki, zrobicie sobie i będzie to kolejna świetnie wykonana nikomu niepotrzebna robota.
zgłoświadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Jak skanowano największy atlas świata
czy wiesz, że...
© 2005-2021 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS