wiadomościksięgarniaMiesięcznik GEODETAreklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2020-07-03| Przetargi, Kataster

Wreszcie rusza poprawianie wadowickiej EGiB

Dopiero za czwartym podejściem Starostwo w Wadowicach rozstrzygnęło przetarg na weryfikację i poprawę jakości bazy EGiB.


Wreszcie rusza poprawianie wadowickiej EGiB

Właśnie rozstrzygnięte zamówienie dotyczy prac w 5 obrębach ewidencyjnych położonych w gminie Wadowice: Kaczyna, Roków, Stanisław Górny, Wysoka i Kaczyna-Pankówka.

Zrealizuje je jedyny oferent w tym przetargu – firma IGEKA ze Starego Sącza za 783,5 tys. zł brutto. Mimo że oferta znacznie przekroczyła planowany budżet (452,2 tys. zł), zamawiający zdecydował się go zwiększyć, biorąc pod uwagę wcześniejsze niepowodzenia związane z zamówieniem. Poprzednie przetargi na te prace ogłaszano bowiem w lutym, kwietniu i sierpniu ubiegłego roku, za każdym razem unieważniając je z powodu braku ofert.

Zamówienie jest elementem projektu „E-usługi w informacji przestrzennej Powiatu Wadowickiego” o wartości 9,27 mln zł współfinansowanego ze środków RPO Województwa Małopolskiego.

AW


«« powrót


dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
Poprawianie Owszem należy poprawić to zostało zj...bane przy modernizacjach ale należało by przyjrzeć się tym modernizacjom dlaczego zostało z... . Czy to przez nieuwagę czy przez niechlujstwo (najczęściej) i wyciągnąć konsekwencje wobec tegoż niechlujstwa. Ale z czego to niechlujstwo wynika, najczęściej wynika z tego że wg prawa przetargi czy zlecenie z ramienia dziadostw powiatowych oraz GGK nie podlegają weryfikacjom. Mam przykłady istnienia pomiarów (w różnych układach współrzędnych- dających się przeliczać -, zarysów pomiarowych ip. ) które w modernizacjach nie zostały wykorzystane. Jak wykazuję nieścisłości poparte moimi pomiarami punktów granicznych to ze strony inspektora mam żądanie sporządzenia wykazów zmian nie tylko dla przedmiotowej działki (działek) ale i dla sąsiednich. Efekt jest taki że geodeci mają w d.. poprawianie czegoś lecz przedstawianie stanu takiego jaki dostali z PODGK uzupełnionego własnym pomiarem. Wniosek: robiąc dobrze robisz źle jak to się różni z mapą dziadostwa.
 1 
odpowiedz zgłoś
pikuś przy modernizacjach to pikuś. Warto spojrzeć na przetargi na wdrażanie systemów księgowo-zarządczych gis w miastach i gminach. Po specyfikacji i np.wymogu dostarczania próbki wiadomo kto za tym stoi. To jest plaga. W ciszy akceptowalna przez zamawiających plaga.
odpowiedz zgłoś
Badania No proszę - zawodowo badam temat fenomenu ofert doradczych oraz realizacyjnych i różnych biznesowych relacji. Ciekawa mapa wychodzi.
 3 
odpowiedz zgłoś
Współtworzą TurboEWID to niech teraz cierpią Koncepcja zaprojektuj i zbuduj. Monopolu tu nie ma żadnego.
 2 
odpowiedz zgłoś
4 komentarzezobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Lotnicza chmura punktów w najwyższej rozdzielczości
czy wiesz, że...
© 2005-2021 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS