wiadomościksięgarniaMiesięcznik GEODETAreklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2020-07-02| Przetargi

5 mln zł na inwentaryzację górnośląsko-zagłębiowskich danych

Górnośląsko-Zagłębiowska Metropolia rozstrzygnęła przetarg na inwentaryzację i udostępnienie na własnej platformie otwartych danych publicznych.


5 mln zł na inwentaryzację górnośląsko-zagłębiowskich danych <br />
Fot. GZM
Fot. GZM

Przedmiotem zamówienia jest inwentaryzacja zbiorów danych w poszczególnych gminach, opracowanie analizy dotyczącej ich udostępnienia (obejmującej zarówno aspekty prawne, jak i techniczne) oraz przygotowanie rekomendacji baz, które powinny być upublicznione w pierwszej kolejności. Na podstawie tej inwentaryzacji wybranych ma zostać do publikacji maksymalnie 150 zbiorów, w tym po minimum 2 z każdej gminy. Następnie wykonawca wspólnie z poszczególnymi samorządami przygotuje te bazy do publikacji. Prace obejmą w szczególności: przekształcenie, anonimizację, przygotowanie opisu i dobór formatu danych. Opracowana procedura udostępniania powinna przynajmniej dla połowy zbiorów umożliwić okresową automatyczną aktualizację danych publikowanych w systemie.

Udzielane zamówienie służy realizacji projektu pn. „GZM Data Store”, którego głównym celem jest stworzenie wspólnej Platformy Otwartych Danych Publicznych. Pod pojęciem „Otwartych Danych Publicznych” rozumie się wszelkie informacje wytworzone przez GZM i gminy wchodzące w skład GZM, w tym m.in. dane: transportowe (rozkłady jazdy, pozycje GPS pojazdów), środowiskowe (drzewa, zanieczyszczenie powietrza), statystyki (analizy, raporty), finansowe (wydatki, umowy, przetargi), geodane (mapy GIS, MPZP. mapy akustyczne), kulturalne (wydarzenia, imprezy),sportowe (kluby sportowe, orliki, boiska),edukacyjne (szkoły), które stanowią niewymagającą przetworzenia informację publiczną.

Spośród 41 samorządów zrzeszonych w GMZ prace obejmą 28 jednostek: Będzin, Bieruń, Bojszowy, Chorzów, Imielin, Katowice, Lędziny, Łaziska Górne, Mikołów, Mysłowice, Radzionków, Ruda Śląska, Siemianowice Śląskie, Sławków, Sosnowiec, Sośnicowice, Świerklaniec, Tarnowskie Góry, Tychy, Wojkowice, Wyry, Zabrze, Gierałtowice, Świętochłowice, Bytom, Kobiór, Czeladź i Piekary Śląskie.

Prace za 4,999 mln zł brutto wykona firma PwC Advisory z Warszawy (zamówienie podstawowe: 4,950 mln zł, opcja: 0,049 mln zł). Oferta warszawskiej spółki nie była najtańsza – w postępowaniu wpłynęło jeszcze 5 innych propozycji, w tym o wartości 2,495 mln zł i 2,953 mln zł. Cena nie była jednak dominującym kryterium udzielenia zamówienia – odpowiadała za 30% punktów. Pozostałe kryteria to: liczba zbiorów danych przygotowanych do udostępnienia na poziomie otwartości 4 i 5 (25%) oraz metodyka zarządzania projektem (45%).
Zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia 4,920 mln zł.

DC


«« powrót


dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
metodyka zarządzania projektem 45% - GENIALNE. Zabrakło mi 20% - fryzura kierownika projektu. Główka pracuje
 1 
odpowiedz zgłośzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Radarowe filmy satelitów ICEYE
czy wiesz, że...
© 2005-2021 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS