wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2020-06-30| Teledetekcja

Nowe zdjęcia lotnicze w zasobie

Do państwowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego przyjęte zostały kolejne fotogrametryczne zdjęcia lotnicze z 2020 roku z terenowym rozmiarem piksela 5 i 25 cm pozyskane na zlecenie GUGiK, ARiMR i innych podmiotów.


Nowe zdjęcia lotnicze w zasobie
Nowe zdjęcia obejmują obszar miast a Elbląga (5 cm), a także część województw pomorskiego i zachodniopomorskiego (25 cm); szczegóły na ilustracji obok. Główny Urząd Geodezji i Kartografii przewiduje, że pierwsze ortofotomapy opracowane przy wykorzystaniu tych zdjęć będą dostępne w PZGiK we wrześniu br.

Bliższe informacje na temat zdjęć lotniczych dostępnych w państwowym zasobie geodezyjnym i kartograficznym, w tym także pozyskanych w bieżącym roku, dostępne są w skorowidzach tych zdjęć udostępnionych w serwisie geoportal.gov.pl.

Źródło: GUGiK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
Zdjęcia Elbląga po terminie? Niezgodnie z SIWZ... Gdzie można zobaczyć efekty realizacji tej umowy? Etap I - do 30 listopada 2018 r., Aktualizację baz danych przestrzennych: wykonanie cyfrowych zdjęć lotniczych wraz z wykonaniem ortofotomapy; wykonanie bazy danych zieleni miejskiej w oparciu o aktualne dane teledetekcyjne. Etap II - do 30 listopada 2019 r. Aktualizację baz danych przestrzennych: wykonanie cyfrowych zdjęć lotniczych wraz z wykonaniem ortofotomapy; wykonanie zdjęć ukośnych wraz z opracowaniem ortofotomap ukośnych; Rozbudowę Elbląskiego Systemu Informacji Przestrzennej (ESIP) o aplikację internetową służącą do prezentacji ortofotomap ukośnych. Etap III- do 30 listopada 2012 r. Aktualizację baz danych przestrzennych: wykonanie cyfrowych zdjęć lotniczych wraz z wykonaniem ortofotomapy Rozbudowę Elbląskiego Systemu Informacji Przestrzennej (ESIP) o aplikację mobilną przeznaczoną do zgłaszania przez mieszkańców awarii i innych zdarzeń mających wpływ na funkcjonowanie miasta Kryteria wyboru to: cena - 60%... reszta marzenia
 5 
odpowiedz zgłoś
odp: Zdjęcia Elbląga po terminie? Niezgodnie z SIWZ... Super, że są ludzie monitorujący poczynania wielkich w branży!
odpowiedz zgłoświadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Podnoszenie mostu na budowie Świątyni Opatrzności Bożej
czy wiesz, że...
© 2005-2020 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

 • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
 • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
 • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
 • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

 • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
 • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
 • Jerzy Przywara
 • Bożena Baranek (szefowa Działu Prenumeraty)
 • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
 • Damian Czekaj
 • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
b.baranek@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS