wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2020-06-28| GNSS, Geodezja, Sprzęt

ComNav prezentuje nowy odbiornik referencyjny i rejestrator

Oferta chińskiej firmy ComNav wzbogaciła się o odbiornik dla stacji referencyjnych M300 Plus oraz kontroler R550.


ComNav prezentuje nowy odbiornik referencyjny i rejestrator <br />
ComNav M300 Plus
ComNav M300 Plus
ComNav prezentuje nowy odbiornik referencyjny i rejestrator <br />
ComNav R550
ComNav R550

Jak wyjaśnia producent, M300 Plus jest uproszczoną wersją odbiornika M300 Pro, przeznaczoną dla użytkowników, którzy potrzebują tańszej stacji referencyjnej. Mimo niższej ceny instrument śledzi wszystkie obecne i planowane konstelacje satelitów nawigacyjnych, oferuje też wykrywanie i eliminowanie wpływów zakłócania. M300 Plus posiada ponadto wbudowane funkcje web serwera, co pozwala na zdalne sterowanie pracą urządzenia. Obsługuje formaty RTCM, ComNav binary, NMEA oraz BINEX. Oprócz komunikacji przez Ethernet jest również wyposażony w moduł 4G, który może służyć jako zapasowy dostęp do internetu. W ocenie firmy ComNav odbiornik M300 Plus może z powodzeniem służyć nie tylko jako stacja referencyjna, ale także w zastosowaniach związanych z monitoringiem geodezyjnym.

Druga nowość to R550 – rozwiązanie dla tych, którzy preferują kontroler z fizyczną klawiaturą. Wśród zalet urządzenia producent wymienia przede wszystkim: wystrzymałą obudowę spełniającą normę pyło- i wodoszczelności IP67, pojemną baterię (7000 mAh) pozwalającą na 14 godzin pracy oraz 5-calowy, kontrastowy i wysokorozdzielczy wyświetlacz.

Pełne zestawienie precyzyjnych odbiorników GNSS i rejestratorów w ofercie polskich dystrybutorów [stan na marzec 2020] dostępne jest w bezpłatnym niezbędniku NAWI

JK


«« powrót


dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
To zawsze jest interesujące przeczytać, że instrument śledzi to, co nie istnieje. I to nawet mimo niższej ceny. Brytyjskiej konstelacji raczej się nie doczekamy, ale była planowana. To czy śledził ją, ale przestał, czy dalej śledzi?
 1 
odpowiedz zgłośzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Wypis lub wyrys przez ePUAP
czy wiesz, że...
© 2005-2020 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

 • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
 • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
 • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
 • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

 • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
 • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
 • Jerzy Przywara
 • Bożena Baranek (szefowa Działu Prenumeraty)
 • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
 • Damian Czekaj
 • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
b.baranek@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS