wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2020-06-26| GIS, Mapy

Gospodarowanie ziemią w geoportalu województwa łódzkiego

Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego udostępnił kolejne interaktywne mapy o tematyce związanej z gospodarowaniem ziemią.


Gospodarowanie ziemią w geoportalu województwa łódzkiego
Gospodarowanie ziemią w geoportalu województwa łódzkiego
Gospodarowanie ziemią w geoportalu województwa łódzkiego

Niedawno pisaliśmy o mapie struktury użytkowania gruntów w województwie w podziale na poszczególne gminy i powiaty. Obecnie są to również 3 interaktywne mapy dotyczące scaleń gruntów oraz mapa dotycząca struktury władania gruntów.

Nowe interaktywne mapy przedstawiające tematykę scaleń gruntów w województwie łódzkim to:
Projekty scaleniowe w latach 2006-2020 – mapa prezentuje informacje o projektach scaleniowych zrealizowanych w tym czasie w województwie łódzkim, zawiera najważniejsze informacje o obiektach scaleniowych wzbogacone terenową dokumentacją fotograficzną,
Potrzeby w zakresie prac scaleniowych – to prezentacja w ujęciu statystycznym potrzeb w zakresie prac scaleniowych; z przeprowadzonych przez Wojewódzkie Biuro Geodezji w Łodzi analiz wynika, że największe zapotrzebowanie na prace scaleniowe występuje na terenach powiatów: brzezińskiego, opoczyńskiego, radomszczańskiego i wieruszowskiego,
Mapa scaleniowa województwa łódzkiego 1968-2020 – pokazuje rozmieszczenie prac scaleniowych od momentu ukazania się pierwszej powojennej ustawy o scalaniu i wymianie gruntów; obszar objęty scaleniem podany jest, jako wartość procentowa powierzchni gruntów scalonych w stosunku do całkowitej powierzchni danej gminy; dane mają charakter przybliżony.

Z kolei nowa mapa poświęcona władaniu gruntów w województwie – podobnie jak mapa struktury użytkowania – dzięki podziałowi danych na poszczególne gminy i powiaty oraz ciekawą prezentację danych wykorzystującą wykresy kołowe i wskaźniki pozwala użytkownikowi wybrać interesujące go informacje.

AW


«« powrót


dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_plwiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Kolebka Polski w chmurze punktów
czy wiesz, że...
© 2005-2020 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

 • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
 • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
 • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
 • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

 • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
 • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
 • Jerzy Przywara
 • Bożena Baranek (szefowa Działu Prenumeraty)
 • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
 • Damian Czekaj
 • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
b.baranek@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS