wiadomościksięgarniaMiesięcznik GEODETAreklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2020-06-26| GIS, Przetargi

Rusza modernizacja mazowieckiego SIP-u

Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego podpisał umowę o wartości 4,23 mln zł na zaprojektowanie, budowę i wdrożenie systemu teleinformatycznego do zarządzania bazami danych regionalnego systemu informacji przestrzennej.


Rusza modernizacja mazowieckiego SIP-u <br />
Serwis mapowy UMWM
Serwis mapowy UMWM

Zamówienie obejmuje m.in.:

 • Opracowanie modelu danych Mazowieckiego Systemu Informacji Przestrzennej (MSIP).
 • Modernizację węzła regionalnego infrastruktury informacji przestrzennej. W ramach tego działania wykonawca ma zaktualizować oprogramowanie Moduł SDI, na którym bazuje MSIP, oraz wdrożyć nowe serwisy mapowe wraz z kompozycjami mapowymi. Serwisy te będą przeznaczone zarówno dla zamawiającego, jak i partnerów projektu. Mają także być dostosowane do wyświetlania na urządzeniach mobilnych. Modernizacja ma zostać wykonana w ciągu pół roku od podpisania umowy.
 • Przygotowanie systemu zarządzania bazami danych MSIP.
 • Cyfryzację danych przestrzennych MSIP (pochodzących zarówno od zamawiającego, jak i partnerów projektu), w tym dostosowanie ich do modelu danych, przygotowanie metadanych oraz zasilenie MSIP. Termin wykonania: 340 dni.
 • Zaprojektowanie oraz budowę Wtyczki Mapowej MSIP, która umożliwi osadzanie map na zewnętrznych stronach internetowych. Termin: 200 dni.
 • Przygotowanie środowiska analitycznego MSIP do tworzenia analiz przestrzennych z wykorzystaniem danych MSIP. Termin: 350 dni.

Powyższe prace zrealizuje firma OPEGIEKA Elbląg. Wartość podpisanej z nią umowy wynosi niemal tyle, ile budżet zamówienia. Oprócz niej w przetargu wystartowała wrocławska spółka GISPartner z ofertą o wartości 5,28 mln zł.

JK


«« powrót


dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
solidna marka za duże pieniądze wszystko się zrobi panie kochaniutki. Nie pytaj o terminy, gdy walczę z ostrym cieniem mgły.
 3 
 4 
odpowiedz zgłoś
odp: solidna marka czyli: będzie Pan zadowolony...
 1 
 1 
odpowiedz zgłoś
a jak idzie realizacja AKO? Chodzi o wdrożenie SIP Aglomeracji Kalisz - Ostrów Wielkopolski. Chyba sporo po terminie...
 1 
 7 
odpowiedz zgłoś
odp: a jak idzie realizacja AKO? Jest tu ktoś z tych miast? Szukam w necie linków i pustka...
 1 
 3 
odpowiedz zgłoś
2 komentarzezobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Skanowanie szlaku kolejowego
czy wiesz, że...
© 2005-2021 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

 • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
 • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
 • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
 • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

 • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
 • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
 • Jerzy Przywara
 • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
 • Damian Czekaj
 • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS