wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2020-06-19| GIS, Teledetekcja

MGGP Aero i VIMAP wykonują inspekcję sieci przesyłowych w Finlandii

Polskie firmy MGGP Aero i VIMAP razem z swoim partnerem – spółką Heliwest z Finlandii, przystąpiły do realizacji projektu dla fińskiego operatora przesyłowego energii elektrycznej Fingrid.


MGGP Aero i VIMAP wykonują inspekcję sieci przesyłowych w Finlandii
MGGP Aero i VIMAP wykonują inspekcję sieci przesyłowych w Finlandii
MGGP Aero i VIMAP wykonują inspekcję sieci przesyłowych w Finlandii

W ramach zamówienia polskie firmy wykonają obloty ponad 12 tys. km sieci. Projekt będzie polegał na pozyskaniu zdjęć pionowych i ukośnych sieci w tym słupów, przewodów i otoczenia oraz opracowaniu ortofotomapy i analiz inspekcyjnych. W tym samym czasie wykonany zostanie skaning laserowy i opracowany zostanie model sieci 3D wysokiej jakości, tak aby umożliwić analizy zbliżeń, tj. zwisów przewodów nad gruntem czy drzew w sąsiedztwie pasa technologicznego. Dane i analizy wraz z raportami będą częścią geobazy w środowisku ArcGIS.

Polskie firmy wybrano do realizacji zlecenia na podstawie wcześniejszych doświadczeń oraz przedstawionych referencji i metodologii. MGGP Aero i VIMAP wykonały w ciągu ostatnich 10 lat ponad 300 tys. km oblotów linii elektroenergetycznych w Europie, zdobywając cenne doświadczenie i nieustannie optymalizując technologię przy tak wymagających zleceniach.

Inwentaryzacja linii elektroenergetycznych połączona jest z ich regularną inspekcją stanu technicznego. Zebrane dane pozwalają wykonać szereg zaawansowanych analiz przestrzennych w tym zbliżeń linii do drzew czy elementów krzyżujących sieci. Wyniki analiz oraz raporty są elementem utrzymania sieci i zapewniają utrzymanie bezpieczeństwa przesyłu krajowego.

Źródło: MGGP Aero


«« powrót


dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_plzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Akademia INSPIRE w Norwegii
czy wiesz, że...
© 2005-2020 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

 • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
 • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
 • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
 • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

 • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
 • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
 • Jerzy Przywara
 • Bożena Baranek (szefowa Działu Prenumeraty)
 • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
 • Damian Czekaj
 • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
b.baranek@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS