wiadomościksięgarniaMiesięcznik GEODETAreklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2020-06-19| Geodezja, Przetargi, Kataster

Umiarkowane zainteresowanie modernizacją zachodniopomorskich geodezyjnych baz

W wartym 27 mln zł przetargu na dostosowanie, cyfryzację i digitalizację geodezyjnych baz danych w zachodniopomorskich powiatach wystartowało 35 wykonawców.


Umiarkowane zainteresowanie modernizacją zachodniopomorskich geodezyjnych baz <br />
fot. Geoportal.gov.pl
fot. Geoportal.gov.pl

Przedmiot zamówienia został podzielony na 32 części. Obejmują one szeroki zakres zadań: od skanowania materiałów PZGiK, poprzez założenie i dostosowanie baz BDOT500 i GESUT czy modernizację EGiB dla poszczególnych powiatów, po aktualizację BDOT10k i opracowanie standardowych opracowań kartograficznych dla całego województwa.

Otwarcie ofert w tym postępowaniu odbyło się 17 czerwca. Swoje propozycje przedstawiło 35 firm lub konsorcjów, przy czym dla 6 części (17, 25-28, 30) nie wpłynęła żadna oferta. Obejmują one:

 • założenie baz BDOT500 i GESUT w powiecie polickim,
 • modernizację EGiB w Szczecinie (4 części),
 • skanowanie, cyfryzację, digitalizację oraz utworzenie metadanych do zbiorów i danych cyfrowych WODGiK.

Były i takie części, które cieszyły się sporym zainteresowaniem. Przykładowo aż po 6 chętnych złożyło propozycje do części 5, 6, 10 i 22, które obejmują odpowiednio: modernizację EGiB w powiecie pyrzyckim, a także założenie baz BDOT500 i GESUT w powiatach świdwińskim, sławieńskim i drawskim.

A co z cenami ofert? Jak to ostatnio bywa z geodezyjnymi przetargami, wiele z nich przekroczyło budżet zamawiającego, czasem nawet znacząco. Zakładając, że Urząd Marszałkowski nie będzie chciał zwiększać środków na poszczególne części, a najtańsze propozycje nie zostaną odrzucone, unieważnione zostaną 4 części: 1, 9, 15 i 21. Ich przedmiotem jest odpowiednio: dostosowanie baz BDOT500 i GESUT w powiecie gryfińskim, a także założenie baz BDOT500 i GESUT w powiatach koszalińskim i choszczeńskim i goleniowskim.

Pełne zestawienie ofert

Zamówienie jest częścią projektu „Budowa Regionalnej Infrastruktury Informacji Przestrzennej Województwa Zachodniopomorskiego” o wartości blisko 56 mln zł współfinansowanego ze środków RPO WZ na lata 2014-2020. Jest on realizowany przez UMWZ wspólnie z 21 powiatami i miastami na prawach powiatu.

JK


«« powrót


dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
ceny W Elblągu geodeci są mocno głodni.
odpowiedz zgłoś
odp: ceny Za takie ceny w takich lokalizacjach. Odważnie. Tam nie ma fuszerki. Jest kontrola :-)
odpowiedz zgłoś
A może ktoś skomentuje że przybliżone to nie przestrzelone o 80 % . Nawet jak się przeczyta odpowiedzi
odpowiedz zgłoś
A może ktoś skomentuje fakt iż Zamawiający w SIWZ przedstawił przybliżone kwoty jakie zamierza przeznaczyć na wykonanie a następnie okazało się iż posiada znacznie większe środki. Żarty z oferentów ?
odpowiedz zgłoś
odp: A może ktoś skomentuje dlatego pojawiły się pytania tego dotyczące i odpowiedź od zamawiającego - można się zapoznać
odpowiedz zgłoś
3 komentarzezobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Studenci inwentaryzują budynek AGH
czy wiesz, że...
© 2005-2021 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

 • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
 • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
 • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
 • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

 • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
 • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
 • Jerzy Przywara
 • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
 • Damian Czekaj
 • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS