wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2020-06-18| Geodezja

Spora aktualizacja danych podstawowej osnowy wysokościowej

W serwisie www.geoportal.gov.pl udostępnione zostały zaktualizowane paczki danych podstawowej osnowy wysokościowej dla 256 powiatów.


Spora aktualizacja danych podstawowej osnowy wysokościowej

Nowe dane pochodzą ze zweryfikowanych i wprowadzonych do bazy wyników przeglądów osnowy podstawowej, wykonywanych w ostatnich latach. Aktualizacja danych objęła przede wszystkim:
• atrybuty: stan punktu (stanPkt) i data ostatniej aktualizacji (dataOstatniejAkt),
• współrzędne poziome punktów osnowy - z przybliżonego pomiaru GNSS,
• opisy topograficzne,
• dodanie nowego raportu (linie_PL-ETRF89-GRS80H_wys_PL-EVRF2007-NH.xls).

Zakres aktualizacji przedstawiono na ilustracji obok.

Główny Urząd Geodezji i Kartografii informuje jednocześnie, że od 31 lipca br., w związku z wejściem w życie ustawy z 16 kwietnia 2020 r. o zmianie ustawy – Prawo geodezyjne i kartograficzne oraz niektórych innych ustaw (DzU poz. 782), obowiązujące obecnie hasło dostępu zostanie zlikwidowane. Dane będą dostępne dla wszystkich użytkowników bez żadnych ograniczeń.

Natomiast w przypadku wejścia w życie przepisów zawieszających pobieranie opłat za udostępnianie danych z rejestru podstawowych osnów geodezyjnych, grawimetrycznych i magnetycznych na podstawie procedowanej ustawy o dopłatach do oprocentowania kredytów bankowych udzielanych na zapewnienie płynności finansowej przedsiębiorcom dotkniętym skutkami COVID-19 oraz o zmianie niektórych innych ustaw, dane mogą być dostępne dla wszystkich użytkowników jeszcze przed 31 lipca 2020 r.

Źródło: GUGiK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
Łódzkie Bez aktualizacji jak na wschodzie kraju...
 1 
odpowiedz zgłoś
odp: Łódzkie Jeszcze chwilę trzeba poczekać. Dane z ostatniego przeglądu są cały czas wprowadzane do bazy (kilka tysięcy punktów - jest co robić), a dla części północno-wschodniej został ogłoszony przetarg na przegląd osnowy wysokościowej.
odpowiedz zgłoświadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
GEODETA testuje: ContextCapture
czy wiesz, że...
© 2005-2020 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

 • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
 • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
 • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
 • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

 • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
 • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
 • Jerzy Przywara
 • Bożena Baranek (szefowa Działu Prenumeraty)
 • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
 • Damian Czekaj
 • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
b.baranek@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS