Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2020-06-18| GNSS

Samochodem przez całe USA z decymetrową dokładnością

Jednym z warunków niezbędnym do popularyzacji samochodów autonomicznych jest opracowanie przystępnej i wiarygodnej technologii pozycjonowania z dokładnością do pojedynczego pasa ruchu. W ciekawym eksperymencie firma Swift Navigation udowodniła, że takie rozwiązanie jest już dostępne.


Samochodem przez całe USA z decymetrową dokładnością

Celem badania było zademonstrowanie możliwości Skylark – usługi dostarczającej korekty RTK za pośrednictwem chmury obliczeniowej obejmującej swoim zasięgiem całe USA. W tym celu w pojeździe badawczym zainstalowano 20 dwuczęstotliwościowych odbiorników GNSS z sześcioma różnymi czipami satelitarnymi. Tak wyposażone auto w ciągu 116 godzin i 14 minut jazdy pokonało 10 645 km z San Francisco do Nowego Jorku i z powrotem.

Podczas całego testu udało się osiągnąć stuprocentową dostępność korekt Skylark i submetrową dokładność pomiaru (na poziomie prawdopodobieństwa 95%), o ile tylko dostępny był sygnał komórkowy. Jak podkreśla firma Swift Navigation, eksperyment potwierdził także wysoką powtarzalność pomiaru, i to z wykorzystaniem wszystkich analizowanych odbiorników.

– To pierwszy tak długotrwały samochodowy test precyzyjnego pozycjonowania GNSS – podkreśla Anthony Cole, wiceprezes Swift Navigation. – Eksperyment udowodnił, że Skylark działa zgodnie z założeniami zarówno przy otwartym niebie, jak i na obszarach zurbanizowanych oraz że w skali kontynentalnej zapewnia dostępność i integralność wymaganą przez przemysł samochodowy – dodaje.

Spółka podkreśla jednocześnie, że korekty SkyLark dostępne są już nie tylko na obszarze całych Stanów Zjednoczonych, ale także w Europie. Jednocześnie celem firmy jest osiągnięcie dostępności tego rozwiązania na całym świecie.

JK


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzy



zobacz też:



wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Otwieranie modeli 3D GUGiK w QGIS
czy wiesz, że...
© 2023 - 2024 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji:

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS