wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2020-06-17| Geodezja, Prawo

Zespół ds. planowania przestrzennego bez geodety

Pod koniec maja wiceminister rozwoju Robert Nowicki powołał 25 członków zespołu doradczego do spraw reformy systemu planowania przestrzennego.


Zespół ds. planowania przestrzennego bez geodety <br />
fot. Pixabay
fot. Pixabay

Przewodniczącą zespołu jest Agnieszka Pakulska – dyrektor Departamentu Planowania Przestrzennego w Ministerstwie Rozwoju.

Zgodnie z zarządzeniem ministra rozwoju z 28 lutego br. do zadań zespołu należy:
• przygotowywanie rekomendacji w zakresie opracowania reformy systemu planowania przestrzennego;
• przedstawianie ministrowi stanowiska do uwag zgłaszanych w toku procesu legislacyjnego do projektów regulacji przygotowanych z uwzględnieniem wyników prac zespołu.

Członków zespołu powołuje i odwołuje minister rozwoju. Mogą nimi być osoby posiadające wiedzę z zakresu planowania i zagospodarowania przestrzennego, prawa budowlanego, gospodarki nieruchomościami, geodezji i kartografii, finansów publicznych lub innych dziedzin niezbędnych do przygotowania reformy systemu planowania przestrzennego.

Mimo tego zapisu, wśród członków zespołu nie znalazł się żaden specjalista z zakresu geodezji i kartografii.

Listę powołanych członków zespołu wraz z życiorysami zawodowymi można znaleźć TUTAJ.

Źródło: MR, DC


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
A no co to komu Nie szukają ludzi z terenu z doświadczeniem nieoficjalnego asystenta projektanta, bo wnioski nie są przyjmowane przez ośrodki dokumentacji geodezyjnej i nie wymagają pieczątki uprawnionego z zakresu planowania przestrzennego.
odpowiedz zgłoś
Mamy pełną obiektową bazę danych kostki brukowej z pokryciem całego kraju. Żadne państwo na świecie nie może się pochwalić taką bazą danych. Wiemy ile jest kostki brukowej, wiemy ile się jej układa rocznie. Dzięki temu znamy zapotrzebowanie na kostkę brukową i możemy wdrożyć gospodarkę planową na państwową produkcję kostki brukowej.
 5 
 17 
odpowiedz zgłoś
Obiektowość? Ciekawe czy zespół w swoich rekomendacjach dla systemu planowania przestrzennego uwzględni takie zagadnienie jak obiektywność danych?
 1 
 1 
odpowiedz zgłoś
odp: Obiektowość? A co geodeci wiedza o obiektowości ? Może też coś o dziedziczeniu wiedza albo enkapsulacji ? To jest tragiczne ze niby znają się na wszystkim a nigdzie nie ma takiego #$%!!u jak w geodezji. A teoria zawarta w rozporządzeniach i schematach nie zdzierżyła konfrontacji z rzeczywistością. To po co tacy doradcy ?
 3 
 6 
odpowiedz zgłoś
A do czego byłby tam potrzebny geodeta? Przecież min. Nowicki wie o tym, że sprawy informacji przestrzennej, wiarygodnej, aktualnej i ustandaryzowanej ma już załatwione dzięki ostatniej nowelizacji przygotowanej przez min. Izdebskiego. Zespół d/s planowania przestrzennego nie musi się już zajmować tą kwestią bo jest ona zrealizowana, no... będzie zrealizowana do końca 2023 roku. To naprawdę dobrze, że zespół będzie miał w ZSIN solidną podstawę do stworzenia koncepcji planowania przestrzennego. Na tym fundamencie będzie można zrobić naprawdę dobry i skuteczny system który rozwiąże problemy rozwojowe w tym obszarze. Patrząc na efekty kolejnych zmian w obszarze geodezji można z dużym optymizmem oczekiwać podobnych w dziedzinie planowania przestrzennego. Nasze państwo, nasze sprawy, dobra oraz przyszłość naszych dzieci i wnuków jest w naprawdę dobrych rękach i jestem dumny zaliczając się do grona osób które się do tego przyczyniają.. ja geodeta... znaczy wykonawca .. znaczy osoba wykonująca samodzielne funkcje.. czy jakoś tak.
 3 
 5 
odpowiedz zgłoś
Bardzo dobrze, że nie ma geodety a jeszcze lepiej, że nie ma żadnych informatyków, programistów itp. Sami ludzie urbanistyki i planowania przestrzennego. Dziś planistykę można robić na ortofoto z Geoportalu. Przynajmniej do czegoś realnego się przyda.
 2 
 8 
odpowiedz zgłoś
a może to i dobrze jeszcze by im ktoś uświadomił, że te ich kreseczki grubym piórem po mapie to mają po 10 metrów w terenie ...
 3 
 6 
odpowiedz zgłoś
@ to może chociaż jakiś kolejny geoinformatyk?
 2 
 5 
odpowiedz zgłoś
odp: @ o widzisz taki powiedzmy pan Malinowski na pewno będzie chętny do zespołu tylko nie wiem czy Ministerstwo takie chętne do tego pomysłu będzie. ;)
 2 
 9 
odpowiedz zgłoś
- a może chociaż wpadkowo będą kogoś zapraszać?
 3 
odpowiedz zgłoś
Może się dogadają bo jakby był jakiś geodeta to nie ma szans.
 2 
 12 
odpowiedz zgłoś
9 komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Symulacja przerwania wału powodziowego
czy wiesz, że...
© 2005-2020 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

 • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
 • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
 • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
 • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

 • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
 • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
 • Jerzy Przywara
 • Bożena Baranek (szefowa Działu Prenumeraty)
 • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
 • Damian Czekaj
 • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
b.baranek@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS