wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2020-06-16| Geodezja, Ludzie

Zmarł Janusz Augustynowicz

12 czerwca w wieku 77 lat zmarł Janusz Kazimierz Augustynowicz, były geodeta województwa elbląskiego, biegły sądowy w zakresie geodezji i szacowania nieruchomości, aktywny działacz Stowarzyszenia Geodetów Polskich i Federacji Stowarzyszeń Naukowo-Technicznych NOT.


Zmarł Janusz Augustynowicz

Janusz Augustynowicz urodził się w Łukowie w 1943 roku. Był absolwentem Studium Geodezji i Urządzeń Rolnych Wyższej Szkoły Rolniczej w Olsztynie (tytuł inżyniera w 1966 r.), Wydziału Geodezji i Urządzeń Rolnych na Akademii Rolniczo-Technicznej w Olsztynie (tytuł magistra inżyniera w 1977 r.) oraz studium podyplomowego z zakresu organizacji i zarządzania na Uniwersytecie Gdańskim (1981 r.).

W latach 1966-75 pracował w Wojewódzkim Biurze Geodezji i Terenów Rolnych w Olsztynie – początkowo jako stażysta, później inspektor w Powiatowym Biurze w Szczytnie, a w końcu kierownik pracowni robót polowych i główny technolog. Po utworzeniu województwa elbląskiego związał się z Elblągiem. W 1975 roku jako zastępca dyrektora ds. technicznych podjął pracę w WBGiTR w Elblągu. W roku 1984 roku został zastępcą dyrektora Wydziału Geodezji i Gospodarki Gruntami Urzędu Wojewódzkiego w Elblągu, a od 1990 r. pełnił funkcję dyrektora Wydziału Geodezji i Kartografii, Katastru i Nieruchomości oraz geodety województwa.
W 1999 roku po likwidacji województwa elbląskiego rozpoczął pracę w Urzędzie Miejskim w Elblągu jako naczelnik Wydziału Mienia Komunalnego. Pracował tam do emerytury, na którą przeszedł w 2011 r. Od 2015 r. był członkiem Rady Nadzorczej elbląskiej spółki OPEGIEKA.
Posiadał uprawnienia zawodowe w dziedzinie geodezji i kartografii (wszystkie zakresy) oraz szacowania nieruchomości. Był biegłym sądowym z zakresu tych dziedzin.

W latach 1982-2006 był członkiem Komisji Gospodarki i Polityki Przestrzennej PAN, Oddział w Gdańsku. Od 1990 do 2014 r. działał w komisjach kwalifikacyjnych i egzaminacyjnych ds. uprawnień zawodowych w dziedzinie geodezji i kartografii. Był aktywnym członkiem SGP i NOT.
Był jednym z inicjatorów elbląskich konferencji geodezyjnych, które przez kilkanaście lat były miejscem spotkań administracji, przedsiębiorstw i nauki. Działając jako geodeta województwa elbląskiego, zainicjował wdrażanie nowoczesnych technologii informatycznych w administracji elbląskiej.
Za osiągnięcia w informatyzacji PZGiK został uhonorowany w 1998 roku nagrodą II stopnia nadaną przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji za wybitne osiągnięcia twórcze w dziedzinie geodezji i kartografii. Został odznaczony m.in.: Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski; brązowym, srebrnym i złotym Krzyżem Zasługi; brązowym medalem za zasługi dla obronności kraju, złotym medalem za długoletnią służbę.

Janusz Augustynowicz był niekwestionowanym autorytetem zawodowym w środowisku geodezyjnym. Chętnie dzielił się wiedzą z każdym, kto tego potrzebował. Był ciepłym, kulturalnym przełożonym, kolegą, przyjacielem. Był bardzo aktywny w działalności społecznej. Pozostanie w naszej pamięci na zawsze.

Msza żałobna odbędzie się 19 czerwca (piątek) o godzinie 11.00 w kościele Świętego Brata Alberta przy ulicy Częstochowskiej 28 w Elblągu. Po niej odbędzie się pogrzeb na Cmentarzu Komunalnym Agrykola w Elblągu.

Geodeci regionu elbląskiego i pomorskiego


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
Pan Bóg zabiera tak szybko dobrych ludzi.. ...
 1 
odpowiedz zgłoś
były uczeń Dobry człowiek, dobry nauczyciel... Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie
 1 
odpowiedz zgłoś
wyrazy współczucia Adam wyrazy współczucia z powodu śmierci Taty
 1 
odpowiedz zgłoś
R.I.P. ?Nie umiera ten, kto trwa w pamięci i sercach żywych?
 1 
odpowiedz zgłoś
Najszczersze wyrazy współczucia rodzinie zmarłego Wspaniały, ciepły człowiek. Spoczywaj w spokoju Janusz.
 1 
odpowiedz zgłoś
5 komentarzywiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Wielodrożność a Galileo
czy wiesz, że...
© 2005-2020 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

 • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
 • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
 • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
 • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

 • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
 • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
 • Jerzy Przywara
 • Bożena Baranek (szefowa Działu Prenumeraty)
 • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
 • Damian Czekaj
 • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
b.baranek@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS