Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
|2020-06-17| Teledetekcja

CHC prezentuje wielozadaniowe systemy skanowania

Jeden system można zamontować w plecaku, na samochodzie czy pod dronem – tak chińska firma CHC Nav promuje swoją najnowszą serię urządzeń AlphaUni przeznaczonych do mobilnego kartowania.


CHC prezentuje wielozadaniowe systemy skanowania <br />
System AlphaUni
System AlphaUni
CHC prezentuje wielozadaniowe systemy skanowania <br />
Wirnikowiec  BB4 UAV
Wirnikowiec BB4 UAV

W ocenie producenta systemy te wyróżnia przede wszystkim wszechstronność – sprawdzą się bowiem w różnorodnych projektach tak na lądzie, jak i morzu czy w powietrzu. Tę lekką i kompaktową platformę pomiarową można łatwo i szybko zintegrować z samochodem, drezyną, łodzią, wózkiem, dronem (zarówno płatowcem, jak i wirnikowcem) czy ze specjalnym plecakiem.

System stanowi połączenie skanera laserowego marki Riegl z odbiornikiem GNSS oraz inercyjną jednostką pomiarową. Wersja AlphaUni 300 waży 2,1 kg i oferuje zasięg pomiaru do 290 metrów. Modele 900 i 1300 są cięższe (4,5 kg), ale w zamian oferują wydłużony zasięg – odpowiednio 920 i 1350 metrów. Maksymalna prędkość skanowania w zależności od wersji wynosi od 100 tys. do 750 tys. pkt/s.

– Kupując mobilny system kartowania, jesteśmy często ograniczeni do konkretnego zastosowania, np. pomiarów naziemnych czy lotniczych. Tymczasem wielu naszych klientów zgłaszało potrzebę posiadania profesjonalnego skanera, który sprawdzi się w różnorodnych projektach oraz będzie spełniał ich obecne oraz przyszłe potrzeby. Seria AlphaUni jest innowacyjną odpowiedzą na to zapotrzebowanie – wyjaśnia prezes CHC George Zhao.

By zwiększyć użyteczność tych systemów, spółka zaprezentowała również nowy model bezzałogowego wirnikowca zaprojektowanego specjalnie do przenoszenia AlphaUni. BB4 UAV może przenosić ładunek do 7 kg nawet przez 45 minut, a dzięki redundantnym jednostkom GNSS/IMU gwarantuje centymetrową dokładność wyznaczania pozycji.

Aktualną ofertę krajowych dystrybutorów w zakresie skanerów laserowych (w tym mobilnych) prezentujemy w bezpłatnym niezbędniku sprzętowym SKANOWANIE LASEROWE 2019

JK


«« powrót

Udostępnij:
udostępnij na Facebook
   

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzy



zobacz też:



wiadomości

Intergeo 2022 - 10 technologicznych trendów w geodezji
play thumbnail
czy wiesz, że...
© 2023 - 2025 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji:

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
[email]
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS

RODO
polityka prywatności
mapa strony
kontakt
reklama