wiadomościksięgarniaMiesięcznik GEODETAreklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2020-06-09| GIS, Mapy

OpenStreetMap i Łódzka Organizacja Turystyczna pod jednym dachem

Łódzka Organizacja Turystyczna nawiązała współpracę ze Stowarzyszeniem OpenStreetMap Polska i od tego miesiąca siedziba OSM będzie się mieściła przy ul. Piotrkowskiej 28/2U w Łodzi.


OpenStreetMap i Łódzka Organizacja Turystyczna pod jednym dachem

Piotrkowska 28 to obecnie najbardziej „turystyczny” adres w mieście – znajduje się tam siedziba ŁOT wraz z prowadzonymi przez nią informacją turystyczną oraz convention bureau. Od teraz jest również siedzibą stowarzyszenia OpenStreetMap.

Stowarzyszenie OpenStreetMap Polska to organizacja non-profit, którego celem jest promocja i wspieranie projektu OpenStreetMap na terenie Polski, ale także popularyzowanie idei wolnej kartografii oraz wykorzystania jej dla ogólnospołecznych celów, takich jak popularyzacja wiedzy z zakresu geodezji i kartografii czy wspieranie tworzenia, gromadzenia i rozpowszechniania ogólnodostępnych danych geograficznych.

Stowarzyszenie realizuje swoje cele poprzez:
1. Tworzenie wolnego oprogramowania wspierającego działanie projektu OpenStreetMap.
2. Prowadzenie szkoleń i warsztatów z zakresu współtworzenia i udoskonalania projektu OpenStreetMap.
3. Organizowanie sympozjów naukowych i działań promocyjnych na rzecz projektu OpenStreetMap.
4. Współpracę z centralnymi i terenowymi organami służby geodezyjnej i kartograficznej.
5. Prowadzenie działalności wspomagającej rozwój techniki, wynalazczości i innowacyjności w zakresie geoinformacji w Polsce.
6. Rozpowszechnianie i pomoc we wdrażaniu nowych rozwiązań technicznych w zakresie geoinformacji w praktyce gospodarczej.
7. Współpracę z OpenStreetMap Foundation, zarejestrowaną w Wielkiej Brytanii, w zakresie realizacji celów statutowych Stowarzyszenia.

Stowarzyszenie zostało założone w marcu 2011 roku w Łodzi.

Źródło: ŁOT


«« powrót


dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_plzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Skaning ułatwi modernizację statku
czy wiesz, że...
© 2005-2021 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS