wiadomościksięgarniaMiesięcznik GEODETAreklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2020-06-08| Geodezja, Przetargi

Duże zainteresowanie modernizacją EGiB w łódzkich powiatach

Czy 3 miesiące epidemii zmieniły znacząco sytuację na rynku geodezyjnych zamówień publicznych? Sprawdzamy to na przykładzie wartego 14,6 mln zł przetargu Związku Powiatów Województwa Łódzkiego na modernizację EGiB.


Duże zainteresowanie modernizacją EGiB w łódzkich powiatach

Oferty w tym postępowaniu otwarto 5 czerwca. Warto zwrócić uwagę, że jest to pierwsze otwarcie ofert w dużym geodezyjnym przetargu przeprowadzone już po ogłoszeniu epidemii w naszym kraju. Jeszcze do niedawna zamówienia na modernizację EGiB cieszyły się małym lub umiarkowanym zainteresowaniem firm, a wartości ofert nierzadko przekraczały budżet zamawiającego. Czy koronawirus może zmienić tę sytuację?

ZPWŁ na pewno nie może narzekać na słabe zainteresowanie potencjalnych wykonawców. Do przetargu stanęło 20 firm lub konsorcjów z różnych części kraju i jedynie w części 13 (dotyczącej powiatu pabianickiego) złożono tylko jedną ofertę. Największym zainteresowaniem cieszyły się z kolei prace w powiecie bełchatowskim (cz. 1 i 2) i łęczyckim (cz. 7), o które walczy po 6 wykonawców.

Nieco mniej korzystnie z punktu widzenia zamawiającego wyglądają ceny ofert – te wielu przypadkach przekraczają budżet ZWPŁ, czasem nawet znacząco. Rozstrzygniecie aż 9 części będzie wymagało zwiększenia finansowania, bo najtańsze propozycje przekroczyły kosztorys Związku. W pozostałych 14 częściach przynajmniej jeden oferent zmieścił się w budżecie.

Przypomnijmy, że zamówienie obejmuje wykonanie modernizacji EGiB w 10 powiatach: bełchatowskim, brzezińskim, kutnowskim, łęczyckim, łódzkim wschodnim, opoczyńskim, pabianickim, rawskim, wieruszowskim i zgierskim. Przetarg jest częścią projektu „Budowa systemu informacji przestrzennej wspierającego świadczenie e-usług przez powiaty z terenu województwa łódzkiego”, współfinansowanego ze środków RPO Województwa Łódzkiego na lata 2014-2020. Wartość przedsięwzięcia to 59 mln zł.

Pełne zestawienie ofert

JK


«« powrót


dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
czekamy na wyniesienia granic z digitalizacji
 1 
 5 
odpowiedz zgłośzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Zwycięski projekt studentów AGH
czy wiesz, że...
© 2005-2021 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS