wiadomościksięgarniaMiesięcznik GEODETAreklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2020-06-05| Geodezja, GIS, Kataster

W Geoportalu zobaczysz, które grunty należą do Skarbu Państwa

Serwis mapowy GUGiK-u został rozbudowany o warstwę prezentującą grunty Skarbu Państwa. Bazuje ona na danych EGiB zawartych w Zintegrowanym systemie informacji o nieruchomościach (ZSIN).


W Geoportalu zobaczysz, które grunty należą do Skarbu Państwa

Nową warstwę znajdziemy w podgrupie „ZSIN” umieszczonej w grupie „Specjalistyczne informacje geodezyjne”. W najmniejszej skali wyświetla ona liczbę gruntów SP według poszczególnych województw, a w miarę powiększania widoku mapy – również wg powiatów i gmin. Przy odpowiednio dużej skali wyświetlą się również poszczególne działki o tej formie własności.

Dane te dostępne są także poprzez usługę WMS: https://mapy.geoportal.gov.pl/wss/ext/ZSIN/WMS/GruntySP

JK


«« powrót


dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
Warstwa agreguje grunty SP o różnym statusie. W jednym worze są grunty stanowiące własność SP, oddane w użytkowanie wieczyste, trwały zarząd. nie ma rozróżnienia które grunty stanowiące własność SP są w gestii starostów i wojewódów, a które w EGiB mają tylko wpis : własność SP, do których nikt się nie przyznaje - głównie grunty pod drogami. Wtórną sprawą jest informacja czy grunt wykazany w EGIB jako własność SP ma przypisaną jakąkolwiek KW - czyli jest jeszcze sprawa podstawy nabycia. Jedyna nadzieja, że publikacja tej warstwy pokaże jakie jest zapóźnienie komunalizacji na podstawie ustawy o pracownikach samorządowych, którą wojewodowie powinni prowadzić z urządu w odniesieniu do mienia nie objętego kartami inwentaryzacyjnymi sporządzanymi przez gminy.
 3 
odpowiedz zgłoś
Hurraa Hurra hurra hurra hurrrrraaaaaaa pan Minister. Po co te pytania, co mają na celu ? Cieszyć się albo spadać !
 5 
 2 
odpowiedz zgłoś
Właśnie dowiedziałem się ze nowy budynek prywatnej spółki wybudowano na gruntach SP. Na pewno......
 1 
 1 
odpowiedz zgłoś
George Jak napisane potocznie wyżej są to grunty SP - wnioskuję, że własność. A czy na nich jest użyczenie lub trwały zarząd to już wtórna sprawa.
 2 
odpowiedz zgłoś
Na danych EGiB tak, zawartych w systemie ZSIN, nie. Raporty z ładowania do systemu ZSIN tego nie potwierdzają. Przynajmniej w kilku miejscach się nie zgadza, nie ujmuje również ograniczonych praw rzeczowych np. użyczenia albo trwałego zarządu. A co ile ta warstwa będzie aktualizowana ? Co tydzień ? :):):)
 1 
 3 
odpowiedz zgłoś
odp: Na danych A użyczenie jest w egib?
odpowiedz zgłoś
no no no no no
 1 
 1 
odpowiedz zgłoś
6 komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Studenci inwentaryzują budynek AGH
czy wiesz, że...
© 2005-2021 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS