wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2020-06-03| Teledetekcja, Sprzęt

Kaarta Stencil Pro: mobilne skanowanie z naciskiem na wszechstronność

Amerykańska firma Kaarta zaprezentowała mobilny system skanowania Stencil Pro. W ocenie producenta rozwiązanie to wyróżnia przede możliwość wykorzystania w bardzo różnorodnych projektach.


Kaarta Stencil Pro: mobilne skanowanie z naciskiem na wszechstronność
Kaarta Stencil Pro: mobilne skanowanie z naciskiem na wszechstronność

Kaarta zapewnia, że system dobrze poradzi sobie nie tylko z pomiarem drogi czy terenu budowy, ale także lasu, wnętrz rozległych budynków czy kopalni głębinowych – wszystko to łatwo, szybko i dokładnie. Jak to możliwe? Wszechstronność systemu zapewnia m.in. sposób wyznaczania pozycji. Stencil Pro wyposażony jest w precyzyjny odbiornik GNSS marki Trimble oferujący centymetrową dokładność pomiaru. Do tego – podobnie jak inne systemy firmy Kaarta – korzysta z algorytmów SLAM, dzięki którym może z powodzeniem pracować również tam, gdzie nie dochodzą sygnały GNSS.

Różnorodnym zastosowaniom sprzyja także wytrzymała obudowa spełniająca normę pyło- i wodoszczelności IP65. Pozwala to mierzyć np. w zapylonym środowisku kopalni czy integrować system z pojazdami drogowymi czy szynowymi. Stencil Pro oferuje też różne formy zasilania – zarówno przez kabel, jak i wbudowane akumulatory, które starczają na 3 godziny skanowania.

Jeśli chodzi o możliwości pomiarowe, system wyposażony jest w skaner laserowy mierzący na dystansie do 120 metrów, z prędkością 600 tys. pkt/s i dokładnością 3 cm. Jak zapewnia producent, LiDAR zapewnia gęstą chmurę z niewielką ilością szumów. Częścią systemu są także cyfrowe kamery, które pozyskują pełne panoramy oraz mogą być użyte do kolorowania chmury punktów. Kaarta zapewnia, że gwarantują one wysoką jakość obrazu w różnych warunkach oświetleniowych.

Wśród zalet produktu producent wymienia także łatwość obsługi. Rozpoczęcie czy zakończenie pomiaru wymaga tylko naciśnięcia jednego przycisku, zaś sam proces zbierania danych można na bieżąco monitorować na zewnętrznym urządzeniu. Zdaniem firmy Kaarta większych trudności nie przysparza również postprocessing zebranego materiału.

Pierwsze egzemplarze Stencil Pro mają trafić na rynek jeszcze w tym miesiącu.

Aktualną ofertę krajowych dystrybutorów w zakresie skanerów laserowych (w tym mobilnych) prezentujemy w bezpłatnym niezbędniku sprzętowym SKANOWANIE LASEROWE 2019

JK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_plzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
GEOIDA na spotkaniu IGSM w Newcastle
czy wiesz, że...
© 2005-2020 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

 • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
 • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
 • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
 • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

 • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
 • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
 • Jerzy Przywara
 • Bożena Baranek (szefowa Działu Prenumeraty)
 • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
 • Damian Czekaj
 • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
b.baranek@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS