wiadomościksięgarniaMiesięcznik GEODETAreklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2020-05-28| GIS, Teledetekcja

Klęski żywiołowe na zdjęciach MGGP Aero. Na początek Biebrza

Tarnowska firma MGGP Aero uruchomiła serwis KleskiZywiolowe.pl, który będzie udostępniać dane przestrzenne dla obszarów dotkniętych kataklizmami. W pierwszej kolejności umieszczono tu zobrazowania prezentujące skutki pożaru w Biebrzańskim Parku Narodowym.


Klęski żywiołowe na zdjęciach MGGP Aero. Na początek Biebrza

Pożar w Biebrzańskim PN, trwający od 19 do 25 kwietnia br., objął zasięgiem niemal 6 tys. ha. Katastrofa dotknęła jedną z najcenniejszych w Europie ostoi ptaków wodno-błotnych oraz siedliska wielu innych unikatowych roślin i zwierząt. W trosce o przyrodę Parku firma MGGP Aero pozyskała 2 maja zdjęcia lotnicze i wykonała wysokorozdzielczą ortofotomapę oraz stworzyła łatwo dostępny serwis internetowy. Dzięki temu wszyscy użytkownicy zainteresowani badaniami pogorzeliska, będą mogli samodzielnie i bezpłatnie korzystać z danych umożliwiających precyzyjne planowanie prac naukowych.

Aplikacja powstała na bazie nowoczesnej technologii OBLIVIEW.com, która umożliwia obejrzenie skutków zdarzenia w Środkowym Basenie BPN na najnowszych zdjęciach lotniczych w rozdzielczości przestrzennej 3 cm. Serwis udostępnia zdjęcia RGB po pożarze, a także zdjęcia RGB, CIR oraz dane ALS pozyskane 10 czerwca 2019 roku. Dzięki temu możliwe jest porównanie obecnego stanu ze stanem sprzed katastrofy. W aplikacji istnieje także możliwość wykonania prostych pomiarów przestrzennych.

MGGP Aero od blisko 20 lat specjalizuje się w pozyskiwaniu, przetwarzaniu i analizowaniu informacji przestrzennych z pułapu lotniczego. Jest liderem technologicznym w obszarach związanych z wykonywaniem zdjęć lotniczych pionowych, ukośnych, danych hiperspektralnych oraz wysokościowych LiDAR, analizach środowiskowych, modelowaniu 3D i tworzeniu aplikacji webowych. MGGP Aero jest najprężniej działającą tego typu firmą w Europie Środkowej, co roku zwiększa udział w eksporcie specjalistycznych usług. W ramach działań badawczo-rozwojowych współpracuje z kilkoma wyższymi uczelniami umożliwiając naukowcom dostęp do floty blisko 10 samolotów i ponad 30 specjalistycznych sensorów służących pozyskiwaniu danych z pułapu przestrzennego. Zarówno w Polsce jak i Europie, spółka jest rozpoznawalna dzięki innowacyjnym projektom, które wyszły poza fazę prototypową i wykorzystywane są w wielu sektorach gospodarki. MGGP Aero wyznacza kierunki rozwoju czego przykładem są wielosensorowe platformy fotogrametryczne umożliwiające pozyskiwanie danych hybrydowych, zaawansowane analizy teledetekcyjne i narzędzia analityczne działające w oparciu a algorytmy samouczące oraz aplikacje do udostępniania danych 4D.

Zespół MGGP Aero


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
srodki Być może w tym miejscu warto na chwilę przystanąć i zapoczątkować dyskusje o potrzebie wykonania zdjęć skosnych. Takie zdjęcia parku pozwolą na jeszcze lepszą ocenę stanu środowiska. Wierzymy że znajdą sie środki na ten cel w urzędzie centralnym. Nie możemy żałować środków na zdjęcia ukośne!
 9 
 16 
odpowiedz zgłoś
Biedne ptaki Przerażający widok i smutek oraz żal tych biednych ptaków które tam mieszkają. Mam nadzieję że bagna odnowią się jak feniks z popiołu
 9 
odpowiedz zgłoś
2 komentarzezobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Korzystanie z Portalu BDOT10k
czy wiesz, że...
© 2005-2021 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS