wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2020-05-28| GIS, Teledetekcja, Software

Geomatica także w chmurze

Coraz więcej aplikacji geoprzestrzennych udostępnianych jest nie tylko jako licencje desktopowe, ale także w chmurze obliczeniowej. Do tego grona dołączył niedawno popularny pakiet teledetekcyjny Geomatica kanadyjskiej firmy PCI Geomatics.


Geomatica także w chmurze

Korzystanie z oprogramowania w chmurze to dla niektórych grup użytkowników wymierne korzyści. Po pierwsze, nie muszą inwestować w mocne stacje robocze, a te są często niezbędne, by sprawnie przetwarzać duże zbiory danych przestrzennych. Po drugie, aplikacje w chmurze na ogół udostępniane są w formie subskrypcji. Za ich użytkowanie płacimy zatem tylko wtedy, gdy faktycznie ich potrzebujemy – np. w konkretnym projekcie.

Z elastycznych form subskrypcji możemy także korzystać w przypadku pakietu Geomatica. Został on udostępniony w chmurze obliczeniowej cloudeo, gdzie do wyboru mamy nie tylko różny okres użytkowania programu, ale także dodatkowe specjalistyczne narzędzia. Oprócz tego w cloudeo znajdziemy inne aplikacje GIS-owe, fotogrametryczne czy teledetekcyjne oraz bazę zobrazowań.

– PCI Geomatics oferuje najnowocześniejszą technologię do pozyskiwania informacji z dronów, zdjęć lotniczych czy satelitarnych zobrazowań optycznych i SAR. Poprawa dostępu do tej technologii jest kluczowym celem naszej transformacji biznesowej. Serwis cloudeo oferuje ekscytujące możliwości, aby udostępnić naszą technologię większej liczbie klientów i partnerów – podkreśla prezes PCI Geomatics June McAlarey.

– Z przyjemnością witamy PCI Geomatics w naszej chmurze. Geomatica oferuje rozbudowane narzędzia, które w połączeniu z naszą ofertą danych i infrastruktury IT otworzą nowe możliwości rozwijania innowacyjnych zastosowań obserwacji Ziemi – powiedział dr Manfred Krischke, prezes firmy cloudeo.

JK


«« powrót


dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_plzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
World Trade Center w obiektywie Stanisława Nazalewicza
czy wiesz, że...
© 2005-2020 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

 • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
 • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
 • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
 • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

 • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
 • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
 • Jerzy Przywara
 • Bożena Baranek (szefowa Działu Prenumeraty)
 • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
 • Damian Czekaj
 • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
b.baranek@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS