wiadomościksięgarniaMiesięcznik GEODETAreklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2020-05-25| GIS, Przetargi

Rusza modernizacja Małopolskiej IIP

Urząd Marszałkowski w Krakowie podpisał umowę o wartości 9,7 mln zł na budowę, wdrożenie i utrzymanie nowej Małopolskiej Infrastruktury Informacji Przestrzennej (MIIP-2).


Rusza modernizacja Małopolskiej IIP <br />
Obecny geoportal MIIP
Obecny geoportal MIIP

Przedmiotem zamówienia jest rozbudowa MIIP w kierunku zwiększenia dostępności i jakości e-usług publicznych, zapewnienia otwartego dostępu do informacji sektora publicznego, poprawienia jakości rejestrów publicznych oraz zwiększenia interoperacyjności danych przestrzennych w ramach krajowej i regionalnej IIP. Cele te zostaną osiągnięte m.in. poprzez przygotowanie e-usług:

 • komunikacji, zgłaszania i obsługi błędów i uwag użytkowników MIIP-2 (usługa rozwijana) – umożliwi ona dwustronną komunikację użytkownika MIIP-2 z urzędem w zakresie zgłaszania uwag i błędów w szczególności w zakresie prezentowanych w systemie danych, a także zgłaszanie pytań, sugestii, potrzeby wyjaśnień lub wsparcia za pośrednictwem komunikatora;
 • udostępniania zasobów WODGiK (rozwijana) – pozwoli użytkownikom na złożenie wniosku o udostępnienie materiałów zasobu (w tym w postaci elektronicznej) wraz z realizacją płatności internetowej oraz możliwością pobrania danych;
 • udostępniania zasobów tematycznych użytkownika, w tym zbiorów danych i aplikacji mapowych (nowa) – umożliwi tworzenie własnych zasobów wraz z ich publikacją za pośrednictwem usług sieciowych oraz utworzonych aplikacji mapowych i mobilnych skatalogowanych na podstawie metadanych w module zasobów publicznych MIIP-2, a także umożliwi utworzenie aplikacji mapowej za pomocą intuicyjnego modułu i jej osadzanie na stronach WWW;
 • prezentacji analiz z zakresu geodezji rolnej (nowa) – pozwalająca na prezentacje opracowań z zakresu geodezji rolnej z wykorzystaniem narzędzi analitycznych do prowadzenia analiz przestrzennych i atrybutowych wraz z możliwością obliczenia dedykowanych wskaźników oraz wizualizacją wyników.

W postępowaniu złożono trzy oferty i – co ciekawe – zamawiający zdecydował się na tę najdroższą. Przedstawiła ją firma GISPartner z Wrocławia – wartość tej propozycji to 9,7 mln zł, co o 0,7 mln zł przekracza kosztorys zamawiającego.

Oferta firmy SmallGIS z Krakowa (wartość: 6,8 mln zł) została odrzucona, gdyż nie spełniania warunków postępowania. Z kolei trzeci oferent – firma Comarch Polska (która powyższe prace wyceniła na 7,5 mln zł) – nie wyraził zgody na przedłużenie terminu związania ofertą. Warto w tym miejscu zwrócić uwagę, że przedmiotowa procedura przetargowa trwała dość długo. Otwarcie ofert odbyło się bowiem pod koniec sierpnia ubiegłego roku, a decyzję o wyborze najkorzystniejszej propozycji podjęto dopiero w połowie marca.

Zamówienie jest częścią projektu „Regionalny System Cyfrowych Rejestrów Geodezyjnych” o wartości 15,5 mln zł, współfinansowanego ze środków RPO Województwa Małopolskiego.

JK


«« powrót


dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
czy ktoś coś słyszał pozytywnego o SmallGis? .
 1 
 2 
odpowiedz zgłoś
odp: czy ktoś coś słyszał pozytywnego o SmallGis? ba dum tss
 1 
 1 
odpowiedz zgłoś
odp: czy ktoś coś słyszał pozytywnego o SmallGis? Owszem. Kompetentna firma ale opytanie świadczy o tym że pytający nie jest zainteresowany odpowiedzią. Czy ten kto wygrywa musi być kompetentny? Czy postępowanie wyłania na pewno samych kompetentnych? Osobiście wątpię.
 1 
odpowiedz zgłoś
odp: odp: czy ktoś coś słyszał pozytywnego o SmallGis? mhm https://www.gowork.pl/opinie_czytaj,925866
 1 
zgłoś
odp: odp: czy ktoś coś słyszał pozytywnego o SmallGis? ostatni komentarz, bo pierwszy trzy zupełnie jak w sekcji opinie na euro agd https://www.goldenline.pl/firma/smallgis/opinie
 1 
zgłoś
brawo dzięki zwiększeniu dostępności, teraz na stronę wejdzie 200 osób miesięcznie, zamiast dotychczasowych stu. A ewidencja dalej będzie w 1:2880 Brawo!
 1 
 3 
odpowiedz zgłoś
2 komentarzezobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Radarowe filmy satelitów ICEYE
czy wiesz, że...
© 2005-2021 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

 • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
 • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
 • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
 • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

 • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
 • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
 • Jerzy Przywara
 • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
 • Damian Czekaj
 • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS