wiadomościksięgarniaMiesięcznik GEODETAreklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2020-05-22| Teledetekcja

Wysokorozdzielcze zdjęcia z kazachskich satelitów na platformie Creodias

Firma CloudFerro specjalizująca się w dostarczaniu usług przetwarzania w chmurze obliczeniowej i obsługująca 5 platform udostępniających dane satelitarne obserwacji Ziemi uzupełniła ofertę platformy Creodias o zdjęcia od operatora satelitów Kazachstan Gharysh Sapary Space Technologies.


Wysokorozdzielcze zdjęcia z kazachskich satelitów na platformie Creodias <br />
Tunezja, zdjęcie wykonane przez satelitę KazEOSat-1
Tunezja, zdjęcie wykonane przez satelitę KazEOSat-1

Są to obrazy w bardzo wysokiej rozdzielczości (VHR) dające ogromne możliwości badawcze. Satelita KazEOSat-1 może dziennie „skanować” powierzchnię nawet 220 tys. km2 Ziemi, a KazEOSat-2 – nawet 1 mln km2. Rozdzielczość przestrzenna zdjęć od kazachskiego operatora satelitów wynosi 1 m w wersji panchromatycznej z dodatkowymi pasmami wielospektralnymi od R, G, B do NIR.

Przypomnijmy, że Creodias jest jedną z platform udostępniających dane z obserwacji Ziemi prowadzonych w ramach programu europejskiego Copernicus (są to m.in. zdjęcia satelitarne z rodziny satelitów Sentinel). Firma CloudFerro, operator platformy, podpisała umowę z kazachską spółką KGS Space Technologies, dzięki której obrazy z satelitów KazEOSat-1 i KazEOSat-2 są dostępne na platformie w ofercie komercyjnej.

Zdjęcia satelitarne, dostępne na tej platformie, w tym te z satelitów KazOESat, mogą służyć m.in. do:
• monitorowania sektora rolniczego i produkcji rolnej,
• wspomagania zarządzania uprawami (nawadnianie, nawożenie),
• monitorowania systemów rzecznych, jezior i obiektów gospodarki wodnej,
• monitorowania obszarów leśnych,
• mapowania miejsc objętych pożarami.

Spółka Kazachstan Gharysh Sapary jest krajowym operatorem kazachskiego systemu satelitarnego oraz dostawcą systemu nawigacji satelitarnej. Dostarcza szeroką gamę produktów do tworzenia systemów informacji geograficznych, usług obrazowania Ziemi oraz nawigacyjnych.

Źródło: CloudFerro


«« powrót


dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_plwiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Geospatial Revolution, odc. 3
czy wiesz, że...
© 2005-2021 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS