Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
|2020-05-20| Teledetekcja, Sprzęt

REscan prezentuje skanowanie z ludzkiej perspektywy

Po latach prac badawczo-rozwojowych firma REscan Inc. z Doliny Krzemowej pokazała własny system do szybkiego i precyzyjnego mobilnego skanowania rozległych nieruchomości, a także do intuicyjnego przeglądania pozyskanych danych.


REscan prezentuje skanowanie z ludzkiej perspektywy
REscan prezentuje skanowanie z ludzkiej perspektywy

Podstawą wynalazku jest specjalny hełm, który mieści skaner laserowy oraz kamery. Jak wyjaśnia producent, pozwala on kartować rozległe powierzchnie zarówno wnętrz budynków, jak i na dworze „z ludzkiej perspektywy”. W ciągu godziny taki skanujący kask może pomierzyć nawet 25 tys. metrów kwadratowych, w tym – bez straty dla dokładności – schody, nierówne powierzchnie czy otwarte przestrzenie.

W ofercie proponowanej przez REscan w ramach rocznej subskrypcji klient otrzymuje nie tylko usługę skanowania, ale także dostęp do oprogramowania, które pozwala w intuicyjny sposób przeglądać pozyskane dane, wykonywać pomiary, wyszukiwać obiekty itp. – również na urządzeniach mobilnych. Ciekawostką jest funkcja do usuwania z chmury punktów ludzi, co pozwala mierzyć nieruchomości również w trakcie ich normalnego użytkowania.

Na rozwój swojego systemu firma REscan zebrała już 6 mln dolarów i rozpoczęła współpracę z kilkoma liczącymi się właścicielami komercyjnych nieruchomości w USA jak Linear Retail oraz Grabango.

– REscan digitalizuje fizyczny świat, poczynając od dużych komercyjnych nieruchomości, umożliwiając ich zdalne przeglądanie, analizowanie, edytowanie oraz integrację z technologiami immersyjnymi. Budujemy największy rynek danych przestrzennych, nie posiadając żadnych nieruchomości – powiedział Robert Herman, współzałożyciel i dyrektor generalny REscan.

– REscan wprowadza znaczny postęp w dziedzinie kartowania wnętrz – podkreśla Tim O’Sullivan, starszy dyrektor REscan. – Pomiar pomieszczeń jest zazwyczaj uciążliwym procesem, który komplikuje łączenie danych z poszczególnych pięter czy problemy z oświetleniem bądź nietypowymi powierzchniami. Dlatego REscan stworzył metodę szybkiego i bezproblemowego pomiaru dużych i złożonych obiektów, zapewniając klientom zdalny dostęp do immersyjnych wirtualnych spacerów – dodaje.

JK


«« powrót

Udostępnij:
udostępnij na Facebook
   

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzy



wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Pobieranie danych BDOT10k oraz wtyczka QGIS
play thumbnail
czy wiesz, że...
© 2023 - 2025 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji:

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
[email]
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS

RODO
polityka prywatności
mapa strony
kontakt
reklama