wiadomościksięgarniaMiesięcznik GEODETAreklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2020-05-20| Teledetekcja, Sprzęt

REscan prezentuje skanowanie z ludzkiej perspektywy

Po latach prac badawczo-rozwojowych firma REscan Inc. z Doliny Krzemowej pokazała własny system do szybkiego i precyzyjnego mobilnego skanowania rozległych nieruchomości, a także do intuicyjnego przeglądania pozyskanych danych.


REscan prezentuje skanowanie z ludzkiej perspektywy
REscan prezentuje skanowanie z ludzkiej perspektywy

Podstawą wynalazku jest specjalny hełm, który mieści skaner laserowy oraz kamery. Jak wyjaśnia producent, pozwala on kartować rozległe powierzchnie zarówno wnętrz budynków, jak i na dworze „z ludzkiej perspektywy”. W ciągu godziny taki skanujący kask może pomierzyć nawet 25 tys. metrów kwadratowych, w tym – bez straty dla dokładności – schody, nierówne powierzchnie czy otwarte przestrzenie.

W ofercie proponowanej przez REscan w ramach rocznej subskrypcji klient otrzymuje nie tylko usługę skanowania, ale także dostęp do oprogramowania, które pozwala w intuicyjny sposób przeglądać pozyskane dane, wykonywać pomiary, wyszukiwać obiekty itp. – również na urządzeniach mobilnych. Ciekawostką jest funkcja do usuwania z chmury punktów ludzi, co pozwala mierzyć nieruchomości również w trakcie ich normalnego użytkowania.

Na rozwój swojego systemu firma REscan zebrała już 6 mln dolarów i rozpoczęła współpracę z kilkoma liczącymi się właścicielami komercyjnych nieruchomości w USA jak Linear Retail oraz Grabango.

– REscan digitalizuje fizyczny świat, poczynając od dużych komercyjnych nieruchomości, umożliwiając ich zdalne przeglądanie, analizowanie, edytowanie oraz integrację z technologiami immersyjnymi. Budujemy największy rynek danych przestrzennych, nie posiadając żadnych nieruchomości – powiedział Robert Herman, współzałożyciel i dyrektor generalny REscan.

– REscan wprowadza znaczny postęp w dziedzinie kartowania wnętrz – podkreśla Tim O’Sullivan, starszy dyrektor REscan. – Pomiar pomieszczeń jest zazwyczaj uciążliwym procesem, który komplikuje łączenie danych z poszczególnych pięter czy problemy z oświetleniem bądź nietypowymi powierzchniami. Dlatego REscan stworzył metodę szybkiego i bezproblemowego pomiaru dużych i złożonych obiektów, zapewniając klientom zdalny dostęp do immersyjnych wirtualnych spacerów – dodaje.

JK


«« powrót


dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_plwiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Pożar w Wólce Kosowskiej okiem satelity
czy wiesz, że...
© 2005-2021 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS