wiadomościksięgarniaMiesięcznik GEODETAreklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2020-05-14| GNSS, Geodezja, Software

Premiera SimGNSS do symulacji pomiarów GNSS

Dziś (14 maja) Cubic Orb – wrocławska firma tworząca oprogramowanie dla geodezji, zaprezentowała nowy program SimGNSS. To narzędzie do symulacji pomiarów GNSS, które pomaga zaplanować czas na wykonanie prac terenowych.


Premiera SimGNSS do symulacji pomiarów GNSS

SimGNSS pozwala wykonać symulację pomiarów dla przykładowej bazy punktów z uwzględnieniem ich kolejności lub wzajemnej relacji topologicznej. Program umożliwia określenie wielu parametrów pomiaru i warunków pomiarowych (np. liczba epok, podwójny pomiar, wysokość i offset anteny, data rozpoczęcia czy zakres godzin pomiaru) oraz wykonanie pomiaru kontrolnego dla wybranych punktów osnowy geodezyjnej.

W wyniku symulacji otrzymujemy plik RAW możliwy do otwarcia w programie do generowania raportów z pomiarów GNSS. Cubic Orb gwarantuje pełne współdziałanie i najlepsze wykorzystanie możliwości SimGNSS z programem do generowania raportów RawGNSS.

Program SimGNSS można przetestować, ściągając go ze strony producenta.

Źródło: Cubic Orb


«« powrót


dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
Niezły ubaw :-) Kto nigdy nic nie dorabiał, niech pierwszy rzuci kamień ;-) Nie udawajmy teraz takich świętych, przecież wszyscy dorabiamy pomiary i inspektorzy o tym doskonale wiedzą. Ja jeszcze poproszę o symulator pomiarów niwelacyjnych :-D
 1 
odpowiedz zgłoś
wstyd za takie programy powinno się karać a one same powinny zostać zabronione. To najzwyklejszy generator pomiarów GNSS bez wychodzenia w teren. Wstyd autorze programu!
 1 
 1 
odpowiedz zgłoś
Patent Niezły patent do wykonywania pomiarów RTK bez wychodzenia z biura :)
 2 
odpowiedz zgłoś
Generator obserwacji :) Ten program służy do wymyślania obserwacji GNSS - tylko autorom jakoś głupio było to napisać wprost.
 2 
odpowiedz zgłoś
poproszę o opcję 2 śniadanie, bo bez niego nie mierzę. przydałby się też rozbudowany kalendarz, aby można było inteligentnie wpasować pomiary pomiędzy długie weekendy. brakuje mi też opcji: rodzaj auta i zużycie paliwa. trzeba jakoś w ten teren dojechać.
 2 
odpowiedz zgłoś
i do czego służy ten program?
 4 
odpowiedz zgłoś
6 komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Geospatial Revolution, odc. 2
czy wiesz, że...
© 2005-2021 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS