wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2020-05-11| Mapy

Koronawirus w województwie śląskim: gdzie znaleźć dokładne mapy?

W ostatnich dniach zdecydowana większość nowych zachorowań na COVID-19 skoncentrowała się w województwie śląskim. Które internetowe mapy prezentują szczegółowo rozmieszczenie infekcji w tym regionie?


Koronawirus w województwie śląskim: gdzie znaleźć dokładne mapy?

Przypomnijmy, że od 17 marca Ministerstwo Zdrowia (a za nim wiele innych mediów) podaje dane o zachorowaniach na COVID-19 w podziale wyłącznie na województwa. Twórcy niektórych internetowych map podjęli jednak działania, by samodzielnie zebrać bardziej szczegółowe statystyki, co pozwala dokładniej prześledzić rozwój epidemii w województwie śląskim.

Przykładem jest opracowanie Wirus na mapie wykonane i regularnie aktualizowane przez członków koła naukowego GeoSiN z Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie (do kwietnia wspierają ich również koledzy z Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu oraz Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie). Przypadki zachorowań prezentowane są tu dla całego kraju w podziale na miejscowości – pokazano je przy użyciu kartodiagramu oraz tzw. mapy cieplnej.

Szczegółowe dane dla śląska znajdziemy również na mapie opracowanej przez Fundację Ambasada Kultury. Bazuje ona na Mapach Google i prezentuje liczbę zachorowań dla całego kraju w podziale na powiaty.

Źródłem bardzo szczegółowych statystyk jest internetowa mapa dostępna na stronie Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii. Należy jednak zastrzec, że prezentuje ona dane wyłącznie dla fragmentu województwa śląskiego, tj. 41 gmin i miast współtworzących ten związek. Nie uwzględnia zatem informacji chociażby dla Rybnika i okolic, gdzie również notowanych jest wiele zakażeń.

Zobacz przegląd najciekawszych internetowych map dotyczących pandemii koronawirusa

JK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_plwiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
GEOIDA na spotkaniu IGSM w Newcastle
czy wiesz, że...
© 2005-2020 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

 • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
 • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
 • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
 • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

 • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
 • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
 • Jerzy Przywara
 • Bożena Baranek (szefowa Działu Prenumeraty)
 • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
 • Damian Czekaj
 • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
b.baranek@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS