wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2020-05-08| GIS, Mapy

Interaktywna mapa Krakowa już w telefonie

Dostępna jest już mobilna wersja portalu mapowego MSIP Kraków. Dzięki niej mieszkańcy, przedsiębiorcy i inwestorzy w każdej chwili, bez konieczności siadania przy komputerze, będą mogli przeglądać kompozycje mapowe w trybie on-line, a po pobraniu odpowiedniej paczki danych – również bez stałego połączenia z internetem.


Interaktywna mapa Krakowa już w telefonie

Aplikacja mobilna jest uproszczoną wersją portalu MSIP. Umożliwia m.in. przeglądanie map podzielonych według tematów prezentowanych danych, komponowanie własnych map poprzez włączanie/wyłączanie danych na mapie, wyszukiwanie ulic, adresów, działek, miejscowych planów zagospodarowania przestrzennego, dodawanie szkiców do mapy oraz wykonywanie pomiarów (odległość, powierzchnia). Dodatkowo, w aplikacji mobilnej znajdują się narzędzia, których nie ma w portalu MSIP, tj. zapisywanie na mapie punktów i śladów z GPS oraz zapisywanie zdjęć zrobionych w określonych punktach na trasie.

Od teraz każdy inwestor podczas oględzin w terenie działki, którą chce zakupić, może sprawdzić z poziomu aplikacji wiele informacji na jej temat (np. numer, czy jest tam plan miejscowy, czy są wydane jakieś decyzje o warunkach zabudowy w okolicy). Z kolei mieszkaniec lub turysta za jej pomocą zapisze trasę spaceru lub wycieczki wraz ze zdjęciami i prześle je do innego użytkownika. Aplikacja – podobnie jak portal mapowy – prezentuje dane z wielu wydziałów UMK i miejskich jednostek organizacyjnych.

Aplikację można bezpłatnie pobrać w wersji na Android oraz iOS. Jest ona współfinansowana ze środków Unii Europejskiej, pozyskanych w ramach realizacji programu RPO WM 2014-2020.

Źródło: UM Krakowa


«« powrót


dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_plzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Uber "naprawia" GPS w miastach
czy wiesz, że...
© 2005-2020 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

 • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
 • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
 • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
 • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

 • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
 • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
 • Jerzy Przywara
 • Bożena Baranek (szefowa Działu Prenumeraty)
 • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
 • Damian Czekaj
 • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
b.baranek@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS