wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatności
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2020-05-07| Teledetekcja, Sprzęt

Premiera skanera Carlson FiX1 do pomiarów objętości

Firma Carlson Software wprowadziła do oferty Fixed Installation Scanner (FiX1) – instrument umożliwiający wyliczanie objętości w prosty i zautomatyzowany sposób.


Premiera skanera Carlson FiX1 do pomiarów objętości
Premiera skanera Carlson FiX1 do pomiarów objętości

Dzięki specjalnej konstrukcji może być on zainstalowany na stałe i na różne sposoby w niedostępnych miejscach, a następnie zaprogramowany do skanowania, przetwarzania chmury punktów i dostarczania wyników bez interwencji użytkownika. Proces skanowania może zostać uruchomiony ręcznie lub automatycznie według zdefiniowanego harmonogramu.

– Myślę, że użytkownicy polubią FiX1 przede wszystkim dlatego, że dostarcza on kompletną historię skanowania – mówi Brad Husack, inżynier wsparcia i projektów specjalnych w Carlson Software. – Informacja o objętości jest przechowywana w pamięci urządzenia, a użytkownik może ją pobrać w każdej chwili – dodaje.

Skaner FiX1 jest sterowany zdalnie za pomocą Interfejsu Webowego FiX1 w trzech opcjach komunikacyjnych: przez sieć GSM, Ethernet oraz wi-fi. Zapewnia on dostęp do wszystkich ustawień i narzędzi diagnostycznych, np. planowania skanów, zarządzania wydajnością urządzenia czy konfiguracji systemu skanującego. Użytkownik może zdefiniować gęstość skanu i zasięg urządzenia oraz przejrzeć zmiany objętości na przestrzeni czasu, które są przedstawione w postaci graficznej.

Wytrzymała obudowa sprawia, że skaner spełnia normę pyło- i wodoszczelności IP67 i może być wykorzystywany w ekstremalnych temperaturach. Możliwość zdalnego sterowania zwiększa bezpieczeństwo operatora, który nie musi znajdować się w niebezpiecznych miejscach pomiaru (np. kamieniołomach, kopalniach odkrywkowych). Otrzymuje on komunikat SMS lub e-mail o zakończeniu wcześniej zaplanowanego pomiaru wraz z raportem o objętości.

FiX1 to kolejny produkt w ofercie firmy Carlson Software, która oprócz systemów skanowania laserowego specjalizuje się w tworzeniu oprogramowania CAD i programów polowych oraz dostarcza sprzęt dla geodezji, budownictwa, GIS, inżynierii lądowej i górnictwa na całym świecie.

Źródło: Carlson Software

Aktualne zestawienie skanerów laserowych w ofercie krajowych dystrybutorów (stan na listopad 2019 r.), a także oprogramowania do obróbki chmur punktów publikujemy w bezpłatnym niezbędniku SKANOWANIE LASEROWE


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_plzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Lotnicza chmura punktów w najwyższej rozdzielczości
czy wiesz, że...
© 2005-2020 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

 • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
 • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
 • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
 • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

 • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
 • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
 • Jerzy Przywara
 • Bożena Baranek (szefowa Działu Prenumeraty)
 • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
 • Damian Czekaj
 • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
b.baranek@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter Instagram RSS