Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
|2020-05-06| GNSS, Geodezja, Software

Quick GNSS: nowe narzędzia i kompatybilne odbiorniki

Rozwijana przez polską firmę Cubic Orb polowa aplikacja pomiarowa Quick GNSS w najnowszej wersji zapewnia obsługę kolejnych marek odbiorników GNSS.


Quick GNSS: nowe narzędzia i kompatybilne odbiorniki

Jak zapewnia producent, Quick GNSS można zainstalować na dowolnym smartfonie i tablecie z Androidem, program współpracuje ponadto z wieloma precyzyjnymi odbiornikami GNSS. Wraz z premierą wersji 2020.4 lista kompatybilnych instrumentów stała się jeszcze dłuższa. Wzbogacono ją o takie marki jak: South, Kolida, Ruide czy Pentax. Ponadto dzięki mechanizmowi „Mock Lockation” Quick GNSS współpracuje z odbiornikami Trimble (przez Mobile Manager), Spectra Precision (SPace) oraz Leica (Zeno Connect).

W najnowszej aktualizacji pojawiła się ponadto opcja filtrowania punktów pomiarowych według ich źródła (import, dodane przez użytkownika lub powstałe w wyniku obliczeń) bądź maski numeru i kodu. Dzięki niej z łatwością można również odnaleźć pikiety, do których został dodany komentarz w postaci zdjęcia, nagrania, opisu lub rzędnej.

W aktualizacji udoskonalono również narzędzie tyczenia najbliższego punktu. Z kolei dla użytkowników z odbiornikami z funkcją pomiaru z wychyleniem pojawiła się opcja pomiaru wcięcia liniowego z wykorzystaniem pochyłomierza.

JK


«« powrót

Udostępnij:
udostępnij na Facebook
   

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzy



zobacz też:



wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Raczki Elbląskie w chmurze punktów
play thumbnail
czy wiesz, że...
© 2023 - 2025 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji:

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
[email]
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS

RODO
polityka prywatności
mapa strony
kontakt
reklama