Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2020-05-05| Geodezja

Majowe wydanie GEODETY cyfrowego już do pobrania

W serwisie egeodeta24.pl, który udostępnia GEODETĘ cyfrowego, jest już opublikowane wydanie 5/2020. Tematem okładkowym są wirtualne przeniesienia współrzędnych jako alternatywa dla zakładania punktów osnowy geodezyjnej.


Majowe wydanie GEODETY cyfrowego już do pobrania

Dr inż. Ryszard Pażus przekonuje w majowym GEODECIE, że skostniałe regulacje prawne nie powinny być barierą w innowacyjnym stosowaniu nowych technologii, takich jak VRS. Co ciekawe, do otrzymania bardzo wysokiej dokładnoś­ci nie jest wymagane ani szczególne instrumentarium, ani jakieś wydłużone w czasie pomiary.

Walka z pandemią COVID-19 trwa. Za nami już dwa miesiące funkcjonowania w świecie, jakiego wcześniej nie znaliśmy. W majowym wydaniu piszemy o tym, jak w tych trudnych realiach radzą sobie zwycięzcy plebiscytu GUGiK na najlepszy PODGiK. Pokazujemy także sytuację w największych przedsiębiorstwach geodezyjnych i na uczelniach.

Mimo pandemii z uwagą przyglądamy się rynkowi, w tym m.in. autonomicznemu systemowi wyposażonemu w sensory geodezyjne do wykonywania precyzyjnych pomiarów. Czy to zapowiedź końca pracy geodety w terenie?
Pozostając przy sprawach rynku, szukamy odpowiedzi na pytanie, czy państwowy system satelitarnego monitoringu upraw rolnych, który za 165 mln zł chce zbudować Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa, to innowacja na skalę światową czy „miś na miarę naszych możliwości”.

Zmarły 23 marca profesor Bogdan Ney był cenionym naukowcem o ugruntowanym autorytecie w kraju i za granicą. W majowym GEODECIE wspominają Go współpracownicy i wychowankowie. Natomiast miłośnicy historii znajdą w tym wydaniu ostatnią część analizy dotyczącej wojskowych modeli terenu, której autorem jest płk rezerwy dr Eugeniusz Sobczyński, były szef Zarządu Geografii Wojskowej. Jak się okazuje, w dobie powszechnej cyfryzacji wykonywanie fizycznych modeli terenu wcale nie upadło.

Użytkowników serwisu egeodeta24.pl, którzy wykupili majowe wydanie GEODETY cyfrowego, zapraszamy do pobrania pliku z panelu użytkownika. Pozostałych zainteresowanych majowym wydaniem zachęcamy do opłacenia dostępu do niego za pomocą płatności elektronicznych. Cała operacja potrwa zaledwie kilka minut, a GEODETĘ cyfrowego w uniwersalnym formacie PDF będziecie Państwo mogli odczytać nie tylko na komputerze, ale także na tablecie czy smartfonie. W pliku łatwiej wyszukać interesujące słowa lub frazy, a dowolny artykuł można wydrukować na swoje potrzeby na domowej drukarce.

Dlaczego jeszcze warto korzystać z GEODETY cyfrowego? Bo oszczędza się czas i pieniądze! Każde nowe wydanie GEODETY cyfrowego otrzymuje się wcześniej niż wydanie papierowe. Również dostęp do dowolnego numeru archiwalnego uzyskuje się natychmiast po dokonaniu płatności elektronicznej – nie trzeba czekać na listonosza. GEODETA cyfrowy to wreszcie niższa cena prenumeraty i pojedynczych wydań. Co ważne, im więcej się kupuje, tym miesięcznik jest tańszy!

Zawartość majowego wydania GEODETY można wygodnie przejrzeć w serwisie egeodeta24.pl. Aby zaoszczędzić na każdym wydaniu, warto wykupić prenumeratę GEODETY cyfrowego (roczną, półroczną lub kwartalną). A tych, którzy wolą GEODETĘ w wydaniu papierowym, zachęcamy do zakupu prenumeraty w wersji tradycyjnej.

Redakcja


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzy



wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Satelitarne dane meteo na wyciągnięcie ręki
czy wiesz, że...
© 2023 - 2024 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji:

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS