wiadomościksięgarniaMiesięcznik GEODETAreklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2020-05-05| Geodezja, Przetargi

Mazowieckie ogłasza VIII turę cyfryzacji PZGiK

Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego rozpisał ósmy przetarg na cyfryzację danych PZGiK szczebla powiatowego. Tym razem prace obejmą 5 samorządów.


Mazowieckie ogłasza VIII turę cyfryzacji PZGiK <br />
Gminy i powiaty uczestniczące w Projekcie ASI
Gminy i powiaty uczestniczące w Projekcie ASI

Zamówienie podzielono na 5 części, które dotyczą:

 • cz. 1 – cyfryzacji dokumentów uzasadniających wpisy do EGiB w powiecie otwockim,
 • cz. 2 – przeliczenia punktów osnowy wysokościowej w powiecie szydłowieckim,
 • cz. 3 – dostosowania do obowiązujących przepisów zbiorów danych EGiB, BDOT500 i GESUT dla powiatu warszawskiego zachodniego,
 • cz. 4 – cyfryzacji dokumentów uzasadniających wpisy do EGiB w powiecie zwoleńskim,
 • cz. 5 – modernizacji EGiB w Ostrołęce.

Oferty w odniesieniu do jednej lub wielu części można składać do 4 czerwca. Wadium wynosi od 500 do 1700 zł. Szacunkowa wartość powyższych prac to 358 tys. zł.

Zamówienie jest częścią projektu „Regionalne partnerstwo samorządów Mazowsza dla aktywizacji społeczeństwa informacyjnego w zakresie e-administracji i geoinformacji” (tzw. Projekt ASI). Łączna wartość przedsięwzięcia to blisko 100 mln zł. W jego ramach ogłoszono już 7 tur cyfryzacji danych PZGiK podzielonych odpowiednio na 16, 13, 4, 7, 18, 9 i 14 części.

JK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
Może się mylę ale wydawaniem rozporządzeń w tym kraju zajmuje się minister a nie Główny Geodeta Kraju. Pan Izdebski może i zna się na mapie zasadniczej tyle że tu mowa o BDOT500 i GESUT czyli bazach według obecnych przepisów. Pan Izdebski i Geo-System wydają z tego zakresu DXFy.
 1 
odpowiedz zgłoś
do uwaga i DP zajmuje się tym Pan Izdebski, który zna się na kwestiach baz danych i mapy zasadniczej, więc jestem spokojna o zmiany przepisów w taki sposób, że ewentualna konwersja będzie bezbolesna.
 1 
 1 
odpowiedz zgłoś
. Masz rację @uwaga taka. Wszystko płynie... :) Ale tak czy owak, porządek trzeba robić. Pewne zasadnicze kwestie raczej nie ulegną zmianie, a jeśli nawet, to prawdopodobnie będzie można z automatu lub dużo łatwiej je dostosować do zmienionych przepisów.
odpowiedz zgłoś
Ma pan rację tyle, że model dla BDOT500 w ciągu max roku ulegnie zmianie w związku z nowym rozporządzeniem.
odpowiedz zgłoś
cd. i może jeszcze dodam, że tę jakość rozumiem w dwojaki sposób. Po pierwsze ich dokładność, precyzję - i tu będziemy skupiać się na poprawie jakości danych EGiB poprzez kolejne modernizacje przede wszystkim danych o granicach. Powoli, po kilka obrębów w ciągu roku - stąd te 20 lat co najmniej. Po drugie - dostosowanie ich do modelu określonego przepisami, bez poprawy precyzji, czy dokładności - i tu mam na myśli obiektu BDOT500 i GESUT. I tej poprawy jakości można jednocześnie na większych obszarach. I to zadanie planuje się zadziać jedynie na stosunkowo niewielkim obszarze powiatu. W zeszłym roku zadziało się na całej jednej gminie, a ten projekt, o ile uda się zamówienie, obejmie 75% drugiej gminy
 1 
odpowiedz zgłoś
jakość danych @QQ Właśnie tak, dostosowanie zbiorów niektórych danych. Miło mi słyszeć taką opinię, jednakże do wzorca jeszcze bardzo daleko. Szacuję mniej więcej ten czas na 20 lat :) Otóż w powiecie scyfryzowano dane wchodzące w skład baz danych, ale jedynie nieznacznie poprawiono ich jakość. Ostatnia konwersja z systemu do systemu odbyła się z założenia bez poprawy jakości danych. Dokonano tylko takich polepszeń, które dało się jednoznacznie i automatycznie wprowadzić podczas konwersji, lub bezpośrednio po niej. Niestety (albo stety), dane cyfrowe, były gromadzone w Powiecie jeszcze wtedy, gdy nikt nie myślał o porzuceniu instrukcji technicznych. A zatem, mamy w bazach danych obiekty budowane na bazie K-1, które nie spełniają modelowych warunków ustalonych dzisiaj obowiązującymi rozporządzeniami. A zatem wyjaśniam Ci, że po czasie cyfryzacji danych, materiałów i uruchomieniu różnych usług cyfrowych, przyszedł czas na poprawę jakości danych i doprowadzenia ich do wymagań określonych przepisami
 2 
odpowiedz zgłoś
Jak to??? "dostosowania do obowiązujących przepisów zbiorów danych EGiB, BDOT500 i GESUT dla powiatu warszawskiego zachodniego" w takim wzorcowym powiecie?
odpowiedz zgłoś
7 komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Lotnicza chmura punktów w najwyższej rozdzielczości
czy wiesz, że...
© 2005-2021 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

 • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
 • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
 • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
 • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

 • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
 • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
 • Jerzy Przywara
 • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
 • Damian Czekaj
 • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS