wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2020-05-04| GIS, Mapy

Gdzie w Polsce wykonują testy na koronawirusa [mapa]

Gliwicka firma HyperView zaprezentowała kolejną odsłonę swojej „Pozytywnej mapy pandemii”. Po aktualizacji prezentuje ona dane dotyczące testowania obecności koronawirusa w Polsce.


Gdzie w Polsce wykonują testy na koronawirusa [mapa]

Pierwsza odsłona mapy ukazała się w połowie kwietnia i można było na niej zobaczyć statystyki dla poszczególnych krajów dotyczące liczby ozdrowieńców. Tym razem spółka wzięła na warsztat dane dla naszego kraju. Nowa mapa bazuje na referencyjnych danych z Państwowego rejestru granic oraz bieżących informacjach dotyczących pandemii prezentowanych na warstwach tematycznych:

 • Laboratoria – COVID19, warstwa prezentuje lokalizację placówek wykonujących testy na obecność koronawirusa na terenie Polski,
 • Rozwój i produkcja testów SARS-CoV2, warstwa prezentuje lokalizację ośrodków produkujących testy,
 • dodatkowo mapę uzupełniono o statystyki wyleczeń – zarówno dla całej Polski, jak i w podziale na województwa.

Po wskazaniu obiektów punkowych na mapie automatycznie pojawią się informacje o wskazanej lokalizacji. Podobnie jak na mapie świata można skorzystać z klawisza identyfikacji obiektów.

Prezentowane informacje zostały opracowanie na podstawie:

 • stron internetowych i komunikatów wojewódzkich stacji sanitarno-epidemiologicznych,
 • strony internetowej i komunikatów Ministerstwa Zdrowia,
 • stron podmiotów zaangażowanych w produkcję testów (w tym Medicofarma, A&A Biotechnology, Instytut Chemii Bioorganicznej Polskiej Akademii Nauk, Future Synthesis Sp. z o.o).

Prezentowane dane aktualizowane są co najmniej raz dziennie. Mapa została uruchomiona z wykorzystaniem rozwiązań HyperView – serwera mapowego ISDP oraz aplikacji GeoportalToolkit wchodzących w skład pakietu rozwiązań UrbanView. Gromadzenie danych zapewnia relacyjna baza danych w technologii Oracle Express Edition. Opracowanie jest dostępne zarówno na komputerach stacjonarnych, jak i na urządzeniach mobilnych. Udostępniona mapa powstała w ramach wewnętrznego projektu rozwojowego HyperMaps.

Zobacz przegląd najciekawszych internetowych map dotyczących pandemii koronawirusa

Źródło: HyperView, JK


«« powrót


dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_plwiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
GEODETA testuje: ContextCapture
czy wiesz, że...
© 2005-2020 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

 • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
 • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
 • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
 • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

 • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
 • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
 • Jerzy Przywara
 • Bożena Baranek (szefowa Działu Prenumeraty)
 • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
 • Damian Czekaj
 • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
b.baranek@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS