wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2020-04-30| GIS, Mapy, Instytucje

Nowe filmy instruktażowe o Geoportalu

Główny Urząd Geodezji i Kartografii udostępnił w ostatnim czasie 2 nowe filmy instruktażowe prezentujące funkcjonalności serwisu Geoportal.gov.pl. Dotyczą one pomiaru objętości mas ziemnych dla wybranego obszaru, a także analizy widoczności.


Nowe filmy instruktażowe o Geoportalu
Obecnie na kanale GUGiK-u w serwisie Youtube jest dostępnych 9 filmów instruktażowych. Urząd zapewnia, że sukcesywnie będą tam publikowane kolejne filmy przybliżające użytkownikom funkcjonalności serwisu i możliwości jego wykorzystania.

Tematy obecnie dostępnych filmów to:
1. Podstawowe informacje, zawartość mapy, wyszukiwanie ogólne, adresów i działek,
2. Wyszukiwanie po współrzędnych,
3. Przygotowanie wydruku fragmentu mapy,
4. Przygotowanie linku do widoku mapy,
5. Sprawdzenie ustaleń planu zagospodarowania przestrzennego,
6. Profil terenu,
7. Analiza zmian w użytkowaniu terenu,
8. Objętość mas ziemnych,
9. Analizy widoczności.

AW


«« powrót


dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
upssss tam gdzie jest pokazana analiza widoczności to chyba nie jest trafiony przykład. Na tych stokach rośnie las, więc po co pokazywać analizę na 1.7m na samym NMT? Może jestem zmęczony, ale nie przekonał mnie ten filmik. Takie tam na siłę, ale próbujcie dalej.
 1 
odpowiedz zgłoś
Dwadzieścia osób obejrzało, to chyba wszyscy pracownicy GUGiK już odbębnili ten obowiązek dla GGK i ojczyzny. Ale odsłon geoportalu milijony według GUGiK.
 1 
odpowiedz zgłoś
Jakiej złości, mnie bawi ten #$%!!, który sobie na własne życzenie zafundował GGK. Może tak weźmie kamerę i nagra na Youtube jakąś odezwę do narodu w stylu ja biedny walczący o was urzędnik jestem szykanowany przez organy kontroli... Do tego zapewnienia walki aż do zwycięstwa z podniesioną pięścią, taki urzędowy Che, a raczej Wal - to brzmi tak WALecznie. :)
 2 
 2 
odpowiedz zgłoś
X ja tam bym się nie napalał tak na twoim miejscu. Zajady ci się najwyżej zrobią ze złości. Geodeta wojewódzki mazowiecki tez już kilka lat temu był przedmiotem postępowania. Umorzono. To z naszego podwórka. A z krajowego to przypominam, że 3 godziny trwała sprawa zarzutów o próbę wymuszenia DO z gmin przez Pocztę Polską. Umorzone.
 3 
 2 
odpowiedz zgłoś
To dobrze, a będzie informacja co z postępowaniem prokuratorskim wobec GGK ? Może być film na Youtubie byle zawierał istotne informacje.
 1 
 3 
odpowiedz zgłoś
5 komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Apeks skanuje zabytkowe młyny
czy wiesz, że...
© 2005-2020 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

 • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
 • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
 • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
 • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

 • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
 • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
 • Jerzy Przywara
 • Bożena Baranek (szefowa Działu Prenumeraty)
 • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
 • Damian Czekaj
 • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
b.baranek@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS