wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatności
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2020-04-29| Prawo

Tarcza Antykryzysowa 3.0 a geodezja

Poznaliśmy projekt kolejnych przepisów tzw. Tarczy Antykryzysowej, które mają ograniczyć negatywne skutki gospodarcze spowodowane pandemią koronawirusa. Pierwsze przecieki mówiły o kontrowersyjnych i sporych zmianach, a jak jest w rzeczywistości? Które z rządowych propozycji mogą mieć znaczenie dla branży geodezyjnej?


Tarcza Antykryzysowa 3.0 a geodezja

Z wcześniejszych medialnych doniesień wynikało, że Tarcza 3.0 miała wprowadzić zmiany m.in. w zakresie zamówień publicznych, w tym odblokować postępowania przed Krajową Izbą Odwoławczą. Mowa była także o dodatku 100 zł dla osób pracujących zdalnie. Największe kontrowersje wzbudził jednak pomysł przepisów, które miały znacząco ułatwić pracodawcom zwalnianie pracowników, np. przez e-mail.

W projekcie przyjętym wczoraj (28 kwietnia) przez rząd nie znajdziemy jednak tych propozycji. Zmianą, która wydaje się mieć największe znaczenie dla branży geodezyjnej (w szczególności przedsiębiorców) jest poszerzenie listy uprawnionych do zwolnienia z opłacania składek ZUS. Z możliwości tej będą mogły skorzystać również osoby opłacające składki na własne ubezpieczenia w sytuacji, gdy ich przychód był wyższy niż 300% prognozowanego przeciętnego miesięcznego wynagrodzenia brutto w gospodarce narodowej w 2020 r., ale ich dochód z tej działalności w lutym 2020 r. nie był wyższy niż 7000 zł.

Rządowy projekt ustawy o zmianie niektórych ustaw w zakresie działań osłonowych w związku z rozprzestrzenianiem się wirusa SARS-CoV-2 trafił już do Sejmu.

JK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
@Y A gdzie Ci art. 15zzs wskazywał że urzędnik ma nic nie robić? Postępowania toczą się normalnie tak jak i przed tą epidemią, jedyne co było zablokowane to liczenie terminów na odwołanie, złożenie skargi itp. to gdzie tu "nieróbstwo". Dzięki tej ustawie dostałeś jako strona podstępowania ekstra czas na wniesienie skargi itp.
 3 
 2 
odpowiedz zgłoś
Cieszę się że zostały uchylone przepisy art 15zzr i 15zzs. Koniec z nieróbstwem Państwo Urzędnicy.
 3 
 5 
odpowiedz zgłoś
2 komentarzezobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Skaning lotniczy Nysy
czy wiesz, że...
© 2005-2020 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

 • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
 • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
 • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
 • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

 • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
 • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
 • Jerzy Przywara
 • Bożena Baranek (szefowa Działu Prenumeraty)
 • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
 • Damian Czekaj
 • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
b.baranek@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter Instagram RSS