wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2020-04-28| Geodezja, Edukacja

Rekrutacja na studia: kiedy i w jakiej formie?

Ministerstwo Edukacji Narodowej z uwagi na stan epidemii Covid-19 zdecydowało o przełożeniu tegorocznych egzaminów maturalnych. Zaplanowano je na 8-29 czerwca wyłącznie w formie pisemnej. Zatem rekrutacja na studia w roku akademickim 2020/2021 także odbędzie się w późniejszym terminie.


Rekrutacja na studia: kiedy i w jakiej formie?
Rekrutacja na studia: kiedy i w jakiej formie? <br />
fot. WGGiIŚ
fot. WGGiIŚ
Uczelnie deklarują, że będą ją prowadzić dopiero po tym, jak maturzyści odbiorą swoje świadectwa dojrzałości. Opracują nowy kalendarz rekrutacji, kiedy zostanie ogłoszony termin, w którym maturzyści otrzymają świadectwa dojrzałości. Wstępne informacje wskazują, że wyniki matur mają być znane w pierwszej połowie sierpnia, zatem rekrutacja odbędzie się najprawdopodobniej pod koniec tego miesiąca.

Uczelnie zapewniają, że są też przygotowane do przeprowadzenia procesu rekrutacyjnego wyłącznie drogą internetową. Z naszych obserwacji wynika, że wiele z nich od lat rekrutuje na studia z wykorzystaniem systemu internetowej rejestracji kandydatów. Pozwala on zebrać informacje o kandydatach bez ich fizycznej obecności na uczelni.

Również jeśli świadectwa dojrzałości zostaną w tym roku wydane jedynie w formie elektronicznej, będzie je można w trakcie rekrutacji na studia dostarczać na uczelnię drogą internetową.

Oczywiście na ogłoszenie szczegółowego kalendarza rekrutacji do każdej z uczelni trzeba jeszcze poczekać. Zaplanowane wcześniej dni otwarte, które odbywały się co roku w formie tradycyjnej, zostały odwołane. Tymczasem niektóre szkoły wyższe zachęcają kandydatów do uczestniczenia w wirtualnych dniach otwartych. Takie wydarzenie odbyło się już m.in. na Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie. Warto też zauważyć, że sami studenci tej uczelni wyszli naprzeciw kandydatom, przygotowując dla nich film prezentujący Wydział Geodezji Górniczej i Inżynierii Środowiska.

O tym, jak w trakcie bieżącego roku akademickiego – nietypowego z uwagii na stan epidemii – radzą sobie studenci i uczelnie kształcące na kierunku geodezja i kartografia będzie można przeczytać w majowym wydaniu GEODETY.

AW


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
Tylko po co komu potrzebna ta rekrutacja? Po studiach i tak większość będzie biegała po polu za 2600 złotych brutto/miesiąc.
 2 
 1 
odpowiedz zgłoświadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Apeks skanuje w Trójmieście
czy wiesz, że...
© 2005-2020 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

 • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
 • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
 • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
 • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

 • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
 • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
 • Jerzy Przywara
 • Bożena Baranek (szefowa Działu Prenumeraty)
 • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
 • Damian Czekaj
 • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
b.baranek@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS