wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2020-04-28| Geodezja, Instytucje

Zmiana na stanowisku małopolskiego WINGiK-a

Marian Dzikowski został nowym małopolskim inspektorem nadzoru geodezyjnego i kartograficznego. Zastąpił na tym stanowisku Danutę Paluch, która kierowała małopolską inspekcją od maja 2010 roku.


Zmiana na stanowisku małopolskiego WINGiK-a <br />
Wojewoda Piotr Ćwik składa podziękowania Danucie Paluch (fot. MUW)
Wojewoda Piotr Ćwik składa podziękowania Danucie Paluch (fot. MUW)

Marian Dzikowski jest absolwentem Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie. Pracę zawodową rozpoczął w 1980 r. w Krakowskim Przedsiębiorstwie Geodezyjnym. W latach 1992-1996, jako pracownik Urzędu Miasta Krakowa, zajmował się wdrażaniem systemów do prowadzenia ewidencji gruntów. W 1996 r. rozpoczął działalność jako przedsiębiorca w zakresie usług geodezyjnych, kontynuując ją do 2013 r. Jednocześnie, począwszy od 2001 r., jako pracownik lub współpracownik przedsiębiorstw realizujących projekty o profilu geodezyjno-informatycznym, uczestniczył w tworzeniu i wdrożeniach systemów teleinformatycznych do zarządzania państwowym zasobem geodezyjnym i kartograficznym, budowie baz danych zasobu oraz w projektach związanych z budową infrastruktury informacji przestrzennej, prowadząc także szkolenia w tym zakresie.

W 2015 r. rozpoczął pracę w Wojewódzkiej Inspekcji Geodezyjnej i Kartograficznej w Krakowie jako główny specjalista w Oddziale Nadzoru Geodezyjnego i Kontroli, a od kwietnia 2018 r. także jako rzecznik dyscyplinarny.

JK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
funkcja w WIGiK nie powinna polegać na jakimkolwiek wymuszaniu np. kupowaniu łopat. Powinna być strażnikiem prawa oraz rozsądku ponieważ nasze prawo jest bardzo pokrętne. Oby w przypadkach wątpliwości co do zasadności prawa dbał o dobro zwykłych geodetów. Mam przykłady gdzie WINGiK na siłę wytacza argumenty przeciwko geodetom na zasadzie "bo tak ma być" bo tak inspektorowi się wydaje.
 1 
 2 
odpowiedz zgłoś
Może w końcu wymusi na geodetach z Małopolski by kupili sobie łopaty.
 2 
 5 
odpowiedz zgłoś
BRAWO Mam nadzieję, że duże doświadczenie MD (zarówno urzędnicze jak i pracy w wykonawstwie i to zarówno w tym obszarze podstawowych jednostkowych prac realizowanych codziennie przez setki geodetów jak i dużych projektów geoinformatycznych i wdrożeniowych)przyniesie jakieś pozytywne efekty jak chodzi o małopolską geodezję. Trzymam kciuki i powodzenia.
 1 
 3 
odpowiedz zgłoś
Zmiana MWINGiK Do GG. Tylko zmiana przepisów pozwoli na uporządkowanie istniejącego stanu w ewidencji gruntów. Z przepisów musi jasno wynikać jakie obowiązki i uprawnienia spoczywają na organie ewidencji gruntów i budynków, a jakie na właścicielu nieruchomości. To byłby punkt wyjścia, i wtedy można porządkować.
 5 
odpowiedz zgłoś
Na reszcie ktoś "z jajami" Woj. małopolskie to bardzo trudny geodezyjne teren. Ewidencja w wielu miejscach oparta jeszcze na byłym katastrze austriackim (mapy 1:2880) w dwóch układach współrzędnych (lwowskim i węgierskim), nieprawdopodobna liczba działek w obrębach (po 20 000) i do tego skomplikowana rzeźba terenu oraz wyjątkowo niechlujstwo powojennych prac geodezyjnych na tym terenie (m.in. uwłaszczenia w latach 70. XX w. w remizach {mapa sobie, a teren sobie}, skopane scalenie w Lipnicy Małej, szokujące modernizacje w Zawoi). Tu trzeba solidnej, przemyślanej i długofalowej pracy oraz monitowania w Warszawie, która tego województwa nie rozumie.
 1 
 8 
odpowiedz zgłoś
Zmiana MWINGiK Dziękuję Danusiu za bardzo dobrą współpracę w Inspekcji Geodezyjnej. Praca w Nadzorze Geodezyjnym to praca bardzo trudna i niewdzięczna. Życzę więc dużo odpoczynku i realizacji zamierzeń, na które brakowało czasu i możliwości. Była pracownica Inspekcji.
 9 
 7 
odpowiedz zgłoś
6 komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Testy skanera SPL w Kopenhadze
czy wiesz, że...
© 2005-2020 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

 • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
 • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
 • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
 • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

 • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
 • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
 • Jerzy Przywara
 • Bożena Baranek (szefowa Działu Prenumeraty)
 • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
 • Damian Czekaj
 • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
b.baranek@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS