Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2020-04-27| Teledetekcja

Ruszają prace nad nową odsłoną Corine Land Cover

Europejskie konsorcjum 14 firm i instytucji z 11 krajów rozpoczęło realizację kontraktu ramowego o wartości 10 mln euro na budowę bazy CLC+ Backbone, która ma wprowadzić nową jakość w monitorowaniu zmian pokrycia terenu w ramach usługi Copernicus Land Monitoring.


Ruszają prace nad nową odsłoną Corine Land Cover <br />
Porównanie danych CLC i CLC+
Porównanie danych CLC i CLC+

CLC+ Backbone ma być drugą generacją Corine Land Cover – rozwijanej już od trzech dekad europejskiej bazy danych o użytkowaniu terenu, a także podstawą bardziej rozbudowanych produktów, jakie będą tworzone w ramach serwisów Copernicus Land Monitoring. Rejestr będzie budowany na zlecenie Europejskiej Agencji Środowiskowej (EEA) przez konsorcjum europejskich firm i instytucji kierowanych przez niemiecką spółkę GAF. W jego skład wchodzi również warszawska firma Geosystems Polska.

CLC+ Backbone będzie bazować na zobrazowaniach optycznych w rozdzielczości 10 metrów pozyskanych przez satelity Sentinel-2. Ponadto do utworzenia bazy wykorzystane zostaną obserwacje radarowe z aparatów Sentinel-1. Pierwsza edycja CLC+ Backbone będzie prezentowała stan pokrycia terenu dla 39 krajów członkowskich EEA dla referencyjnego roku 2018. Kluczową zmianą względem Corine Land Cover będzie minimalna powierzchnia wydzieleń – w poprzednich wydaniach wynosiła 25 ha, a w najnowszym będzie to już raptem 0,5 ha. Z kolei minimalna szerokość obiektu zostanie zredukowana ze 100 do 20 metrów. Baza będzie mieć formę zarówno rastrową (uwzględniającą 12 klas pokrycia terenu), jak i wektorową (18 klas wraz z danymi atrybutowymi).

JK


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzy



zobacz też:



wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Wapno - krajobraz po katastrofie
czy wiesz, że...
© 2023 - 2024 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji:

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS