wiadomościksięgarniaMiesięcznik GEODETAreklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2020-04-22| Przetargi

Wody Polskie zlecą geodezyjną obsługę inwestycji

Przynajmniej milion złotych (szacunek na podstawie wadium) wart jest przetarg na geodezyjną obsługę inwestycji rozpisany przez Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie. Przy wyborze ofert zamawiającyt dodatkowo punktować będzie firmy z doświadczonymi geodetami.


Wody Polskie zlecą geodezyjną obsługę inwestycji <br />
fot. RZGW Gliwice
fot. RZGW Gliwice

Przedmiotem zamówienia jest prowadzenie geodezyjnej obsługi dla modernizacji jazów odrzańskich na odcinku w zarządzie RZGW Gliwice. Prace będą realizowane przez 39 miesięcy na terenie województwa opolskiego w gminach Walce, Zdzieszowice, Prószków, Dobrzeń Wielki, a także w Opolu.

Obsługiwany projekt obejmuje trzy oddzielne przedsięwzięcia na stopniach wodnych Krępa, Groszowice oraz Dobrzeń. Jak wyliczają Wody Polskie, prace obejmują wymianę zamknięć sektorowych jazów na zamknięcia klapowe z napędem hydraulicznym i niezbędną przebudową konstrukcji betonowych filarów, przyczółków i przęseł. W ramach projektu wybudowane zostaną przepławki dla ryb, nadbudówki maszynowni i kładki do osiedli przystopniowych, a przebudowie ulegną kładki nad jazem, sterownie jazowe, tamy rozdzielcze, ubezpieczenia poszurów jazowych i brzegów w rejonie jazów, drogi i place dojazdowe oraz infrastruktura energetyczna.

Oferty zabezpieczone wadium w wysokości 30 tys. zł można składać do 1 czerwca. Kryterium ich oceny oprócz ceny (waga: 60%) będzie również „doświadczenie geodetów”. W tym drugim przypadku na dodatkowe punkty mogą liczyć firmy dysponujące geodetami posiadającymi doświadczenie przy obsłudze geodezyjnej większych obiektów hydrotechnicznych.

JK


«« powrót


dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
Szału nie ma wychodzi po 25 tys miesięcznie - podatki koszty własne na 3 osobowy zespół wyjdzie po 5 tysięcy miesiecznie netto, ale wiadomo tam bd robić ludźmi za 3 tys. reszta dla szefa, a między czasie bd pracowników na inne roboty gonił.
 2 
odpowiedz zgłoś
wolny rynek A geodeta słyszał o czymś takim jak wolny rynek? Każdy przecież wycenia tak aby mu się to opłacało. jeden jest pazerny i zawsze mu mało niezależnie ile by wydusił a drugi prowadzi firmę geodezyjną po to żeby mógł się rozwijać, ludzie w niej pracujący byli zadowoleni i mówili na niego " dobry szef". Pracuję już 20 lat w branży i poznałem wielu nowobockich co za jedną inwestycję potrafili wybudować sobie dom , nowy samochód i wakacje na malediwach. niestety ludzie tam pracujący zarabiali po 2000 zł i nie mieli żadnej satysfakcji że wykonują tak ciekawy zawód.
 7 
 5 
odpowiedz zgłoś
@Geodeta Dokładnie, to pozwoli lepiej w przyszłości wyceniać takie prace innym urzędom w swoich postępowaniach. A więc wszyscy na tym zyskają.
 2 
 1 
odpowiedz zgłoś
Do firm startujących Błagam wszystkie firmy, które będą startowały do przetargu, żebyście nie zaniżali cen! wyceńcie to miarodajnie do kosztów. Nie walczmy cenami.
 2 
 6 
odpowiedz zgłoś
4 komentarzezobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Akademia INSPIRE w Norwegii
czy wiesz, że...
© 2005-2021 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS