Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2020-04-20| Geodezja

Lokalna prasa o wpływie koronawirusa na prace geodezyjne

Wybrane lokalne dzienniki relacjonują, jak postępująca pandemia wpływa na realizację modernizacji EGiB czy prac scaleniowych.


Lokalna prasa o wpływie koronawirusa na prace geodezyjne

Najobszerniejszy artykuł na ten temat znajdziemy w „Dzienniku Polskim”, a poświęcony jest on scaleniom gruntów w gminie Jerzmanowice-Przeginia (powiat krakowski). Jak relacjonuje gazeta, prace te były od dawna wyczekiwane przez mieszkańców, a gdy wreszcie ruszyły, władze powiatu podkreślały, że na ich realizację jest relatywnie niewiele czasu. Ogłoszenie stanu epidemii spowodowało jednak, że harmonogram będzie jeszcze bardziej napięty, bo starostwo zdecydowało się odwołać serię spotkań z mieszkańcami, na których planowano omawiać zakres scaleń. W rezultacie lokalni właściciele gruntów są coraz bardziej zaniepokojeni, że prace te nie dojdą do skutku.

Przedstawiciele starostwa podkreślają, że problem jest ogólnopolski i trwają konsultacje zarówno z Urzędem Marszałkowskim, jak i resortem rolnictwa nad sposobem jego rozwiązania. Z kolei wykonawca scaleń – Krakowskie Biuro Geodezji i Terenów Rolnych, zapewnia, że nie siedzi z założonymi rękoma i stara się realizować wszelkie możliwe prace. By je usprawnić, KBGiTR sięgnęło nawet po fotogrametrycznego drona, który pozwalają na pomiary z dokładnością 5 cm.

Jak relacjonuje lokalna prasa, koronawirus zakłóca także prace związane z modernizacją ewidencji gruntów i budynków. Portal Głos24 informuje, że powiecie myślenickim do odwołania wstrzymano modernizację EGiB, co ustalono w porozumieniu z wykonawcą przetargu, firmą Geomap z Dębicy.

„Koronawirus przegonił nawet geodetów” – głosi z kolei nagłówek „Słowa Podlasia”. Serwis informuje w nim, że w obawie o zdrowie swoich pracowników i mieszkańców warszawska firma ABM Group zdecydowała się przerwać pomiary geodezyjne związane z modernizacją EGiB w powiecie parczewskim. Również w tym przypadku nie wiadomo, kiedy prace zostaną wznowione.

Krótki komunikat w sprawie modernizacji opublikowało także Starostwo w Pińczowie. Urząd wspólnie z wykonawcą (krakowską firmą RGProjekt) doszedł do porozumienia, aby do czasu odwołania stanu epidemii wstrzymać ustalanie granic działek.

JK


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Wypis lub wyrys przez ePUAP
czy wiesz, że...
© 2023 - 2024 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji:

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS