Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2020-04-16| Firma

Polscy naukowcy zbadają czynniki przetrwania firm w czasie obecnego kryzysu

Prof. Wojciech Dyduch, kierownik Katedry Przedsiębiorczości Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach, wraz z naukowcami z Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu oraz Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu, rozpoczęli realizację projektu badawczego, którego celem jest diagnoza czynników przetrwania przedsiębiorstw w warunkach kryzysu.


Polscy naukowcy zbadają czynniki przetrwania firm w czasie obecnego kryzysu <br />
Fot. Pixabay
Fot. Pixabay

Pierwsza część projektu, realizowana w formule badania ankietowego skierowanego do właścicieli i zarządzających przedsiębiorstwami, pozwoli na:
• diagnozę kluczowych działań, jakie zostały już podjęte przez przedsiębiorstwa w okresie pandemii,
• wyłonienie najważniejszych – obok tak oczywistych, jak płynność finansowa czy dostęp do zasobów – czynników, które przesądzą o przetrwaniu przedsiębiorstw w warunkach kryzysu,
• identyfikację krytycznych działań podejmowanych przez przedsiębiorców pozwalających ograniczyć wpływ pandemii oraz opracowanie rekomendacji dla zarządzających przedsiębiorstwami.

Projekt badawczy został objęty patronatem Rady ds. Przedsiębiorczości przy Prezydencie RP.

W skład zespołu badawczego wchodzą: dr hab. Paweł Chudziński (UE Poznań), prof. dr hab. Szymon Cyfert (UE Poznań), prof. dr hab. Wojciech Dyduch (UE Katowice), prof. dr hab. Maciej Zastempowski (UMK Toruń).

Zarządzający przedsiębiorstwami zainteresowani wzięciem udziału w badaniu proszeni są o kontakt mailowy (dyduch@ue.katowice.pl) w celu udostępnienia ankiety on-line (czas wypełnienia około 10 minut).

Badania potrwają do końca kwietnia, po tym czasie przygotowana zostanie publikacja prezentująca wyniki.

Źródło: UE Katowice


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzy



zobacz też:



wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Geospatial Revolution, odc. 1
czy wiesz, że...
© 2023 - 2024 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji:

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS