wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatności
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2020-04-15| Teledetekcja, Software

MakeItAccurate: nowe korekty GNSS dla dronów

Niemiecka firma Klau Geomatics uruchomiła MakeItAccurate – globalną usługę korekt oraz postprocessingu GNSS zaprojektowaną z myślą o misjach bezzałogowych statków powietrznych.


MakeItAccurate: nowe korekty GNSS dla dronów <br />
fot. JK
fot. JK
MakeItAccurate: nowe korekty GNSS dla dronów <br />
Różnice między współrzędnymi ze stacji bazowej i MakeItAccurate. RMS x=0,025m, y=0,025m, z=0,05m
Różnice między współrzędnymi ze stacji bazowej i MakeItAccurate. RMS x=0,025m, y=0,025m, z=0,05m

Jak zapewnia spółka, nowy serwis pozwala podnieść dokładność surowych obserwacji GNSS dla trajektorii lotu drona z 3-5 metrów do 3-5 centymetrów i to dla dowolnego zakątka świata. Co ważne, nie potrzeba do tego uruchamiania własnej stacji bazowej. Osiągnięcie takiej dokładności możliwe jest dzięki zaawansowanym hybrydowym algorytmom PPK i PPP, które łączą globalne dane PPP o satelitarnych zegarach i orbitach z obserwacjami z wielu stacji referencyjnych – wyjaśnia Klau Geomatics.

Producent zapewnia jednocześnie, że usługa jest łatwa w obsłudze, jest również kompatybilna z większością odbiorników GNSS, w tym z instrumentami zainstalowanymi na popularnych wirnikowcach DJI M210 v2 RTK oraz Phantom 4 RTK.

Wraz z serwisem oferowane jest dedykowane API, które pozwala dostawcom sprzętu i oprogramowania zintegrować korekty MakeItAccurate z własnymi produktami.

JK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_plzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Dron prześwietla budynek za pomocą wi-fi
czy wiesz, że...
© 2005-2020 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

 • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
 • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
 • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
 • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

 • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
 • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
 • Jerzy Przywara
 • Bożena Baranek (szefowa Działu Prenumeraty)
 • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
 • Damian Czekaj
 • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
b.baranek@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter Instagram RSS